Opnieuw is er bij de personeelsinterviews binnen Timmerfabriek Oomkens sprake van een mooi ‘kruiwagenverhaal’. Drie jaar geleden mocht ik immers werkvoorbereider Jakob van Dam al eens interviewen (https://bert-koster.nl/2023/03/09/jakob-van-dam-hondenliefhebber-heeft-als-werkvoorbereider-bij-oomkens-gelukkig-absoluut-geen-hondenbaan/).
Die nam acht jaar geleden zijn zoon Kevin mee als vakantiewerker en daardoor kunnen vader en zoon tegenwoordig beiden om en om in hun eigen auto naar het werk in Middelstum rijden. Dan kunnen ze het er onderweg mooi nog even over hebben. Over de werktekeningen bijvoorbeeld die pa Jakob maakt en die zoon Kevin vervolgens moet uitwerken….
Met de handen werken
Eerst maar even een voorstelronde. Kevin werd 24 jaar geleden geboren in Spijk. Hij woont nog bij zijn ouders en kan daardoor nog mooi even doorsparen voor een eigen huis. Dat huis moet bij voorkeur in Spijk of in het nabijgelegen Bierum liggen want Kevin zijn sociale leven vindt hoofdzakelijk bij vv Poolster plaats en ook in de plaatselijke kroeg is het altijd gezellig.
‘Maar met Middelstum is ook niets mis mee hoor. Zeker wat het werk betreft niet. Toen ik nog op het VMBO zat, wist ik al dat ik graag iets met mijn handen wilde gaan doen qua werk. Op het MBO koos ik voor de timmeropleiding en liep hiervoor stage bij twee bouwbedrijven in Uithuizen, te weten Dijksterhuis en Sietsema. Daarna wilde ik voor de opleiding machinaal houtbewerker gaan maar ik had hiervoor nog geen stageplek. Wel werkte ik dus als vakantiewerker al jarenlang voor Oomkens en tijdens een bedrijfsuitje was daar de vraag van Sebastian of ik die stage niet bij Oomkens wilde volgen.’
En dat leek Kevin wel wat met als gevolg dat hij vijf jaar later de werkzaamheden met de vierzijdige schaaf combineert met het aanvullen van bouwmaterialen en het afhalen van de kozijnen die door de volautomatische Soamat-machine gefabriceerd worden.
‘Mijn vader maakt de tekeningen en samen met Ties Swijghuizen en Martin Kamminga zorg ik ervoor dat alles in orde komt. Jeroen Bolhuis en Sebastian zijn er voor de aansturing en we kunnen het goed met elkaar vinden met een goede werksfeer tot gevolg. Bij vragen of onduidelijkheden over de aangeleverde tekeningen kan ik zo even naar boven om bij mijn vader op kantoor binnen te lopen en even te overleggen hoe het nu precies zit.’
En daar heeft Kevin het dus vijf dagen in de week lekker druk mee. Het is soms zelfs zo druk aan de Pompsterweg dat er in aanloop naar een vakantie regelmatig flink overgewerkt moet worden om alles op tijd klaar te krijgen. Maar daar maalt hij niet om want het werk gaat hem immers goed naar de zin.
Ook op het veld met zijn handen werken
Kevin laat zijn handjes graag wapperen dus, zoveel is al wel duidelijk. Dat doet hij tegenwoordig ook als keeper bij vv Poolster. Alhoewel…… ‘Ik stond vroeger al vaak op doel maar dan ging een vinger dubbel of kreeg ik een andere handblessure. En dus werd ik verdediger maar door een tekort aan keepers binnen de voetbalclub ben ik toch weer gaan keepen. Niets mis mee en ik heb zeker ambities om voor een plek in het eerste elftal te gaan maar had vorig jaar toch weer wat last van blessures. Eerst maar een keer langere tijd blessurevrij blijven dus.’
Gelukkig heeft hij nog een andere hobby en ook daarbij speelt pa Jakob een belangrijke rol. ‘Mijn vader leidt in Farmsum namelijk herdershonden op en ik ga twee keer per week als ‘pakwerker’ met hem mee. Dat houd dan ik dat ik met mijn beschermpak al die honden op mij af krijg die mij aan moeten vallen. Daar verneem ik niets van hoor en ik vind het heel leuk om te doen. Ik ben een echte hondenliefhebber en sluit niet uit dat wanneer ik op mijzelf woon dat er dan een hond in huis bij komt.’
Als machinaal werker, keeper, en ‘hondenafweerder’ lekker met zijn handen bezig zijn, dat typeert Kevin dus goed. Daarbij is hij ook nog eens een groot fan van PSV. ‘Twee a drie keer per seizoen ga ik naar Eindhoven om een wedstrijdje mee te pakken. Het gaat de laatste jaren goed inderdaad met de club met drie kampioenschappen op rij!’
Of pa dan ook lekker met hem meerijdt, of andersom, dat heb ik hem niet meer gevraagd. Maar met een biertje in de hand in de plaatselijke kroeg na een middagje keepen is ook niets mis mee. Een groot voordeel wanneer je aardig handig bent inderdaad. Daar gaan ze in Middelstum op het industrieterrein nog jarenlang plezier aan beleven!