Op haar vijfde wist Lizinta Greven, de vrouw van Timmerfabriek Oomkens eigenaar Sebastian Jünemann inderdaad, al dat ze de mode in wilde qua werk. Op haar 15e had ze haar eerste bijbaantje in een modewinkel en op haar 21e was ze al bedrijfsleider in een bruidsmodezaak. En die inmiddels dik vijfentwintig jaar mode-ervaring betaalde zich in 2020 uit in haar eigen onderneming. Met Wise Opleiders, die ze samen met een compagnon runt die zich vooral op de ict en de administratie richt, geeft ze cursussen en trainingen door heel Nederland.
En die functie combineert ze dus met die van officemanager bij Timmerfabriek Oomkens. Voor haar een hele mooie combinatie. Of, zoals ze het zelfs zo mooi in het interview zegt, ‘het wolkerige en vrolijke van de modewereld komt in een fulltime werkweek samen met de nuchterheid maar ook de relatieve botheid in de harde bouwwereld die bol staat van de deadlines die gehaald moeten worden’.
Maar binnen die combinatie voelt ze zich als een vis in het water. ‘Ik ben niet snel zenuwachtig en word niet snel boos. En dat past prima bij één van de taken die ik hier in het bedrijf heb want ik houd mij onder andere bezig met de klachtenafhandeling. De klant aanhoren zodat de dikste boosheid er uit is en dan vervolgens gezamenlijk zoeken naar een passende oplossing, dat zijn dingen die mij wel liggen.’
En naast de klachtenafhandeling vallen ook personeelszaken en een deel van de administratie onder haar werkzaamheden. Dat laatste stemt ze af met Minke Frey. Samen met Marit van Baren zorgen zij met hun drieën voor de ‘girlpower’ binnen het timmerbedrijf dat inmiddels een personeelsbestand van 32 werknemers kent. Eigenlijk is Lizinta ook niet anders gewend dan met mannen om te gaan want thuis is het niet anders.
De drie noordelijke provincies
‘Ik ben geboren in Hoogeveen maar na drie jaar verhuisde het gezin Greven, ik heb nog een broer, naar Heerenveen. En daar werd Sebastian dus mijn buurjongen toen hij met zijn ouders vanuit Duitsland naar Nederland verhuisde. En van het een, kwam al snel het ander. In onze verkeringstijd gingen we regelmatig samen winkelen in Groningen en misschien is daar de liefde voor deze provincie al wel ontstaan. In 2001 zijn we naar Bedum verhuisd en tegenwoordig wonen we met veel plezier in de nieuwe wijk Ter Laan.
Het bevalt ons hier prima en dat geldt ook voor onze drie zoons. Milan is met zijn negentien jaar de oudste en is in zijn vrije tijd vaak bij Oomkens te vinden voor allerlei klusjes. Quinn is zeventien en Levi is met zijn zeven jaar de jongste. Ook thuis heb ik dus allemaal mannen om mij heen. Maar hoe druk we het met zijn allen ook hebben, het gezin komt altijd op nummer één.
Ik vind het ook heerlijk om in onze spaarzame vrije tijd leuke dingen met elkaar te doen, zoals uit eten gaan. De zondag is wat dat betreft heilig. Dan trekken we er vaak gezamenlijk op uit of doen thuis met zijn allen een spelletje. Ook mag ik graag wandelen of een festival bezoeken. Lekker sportief bezig zijn is altijd leuk, ik ben niet zo van het stilzitten.’
Trots op hoe het gaat
Zowel Sebastian als Lizinta zijn zeer ondernemend dus en vullen elkaar daarom goed aan. ‘We weten van elkaar dat er af en toe een tandje bijgezet moet worden en ik snap dat Bas op een regenachtige zondagmorgen nog even naar kantoor gaat om wat dingetjes af te ronden. Geen enkel probleem hoor.
Ik ben trots dat we met zijn beiden voor zo’n mooi en innovatief bedrijf mogen werken. Het was in 2017 dat Sebastian hier begonnen is en als je ziet hoeveel er in die dik acht jaar al gerealiseerd is en wat voor nieuwe machines er allemaal in gebruik zijn genomen, dat is toch geweldig?! We geven elkaar aan de ene kant de ruimte om beiden onze gang te gaan maar sparren ook veel over de toekomst van het bedrijf.’
Daarna gaan we nog even in op enkele grote projecten die het bedrijf door heel Nederland heen voor elkaar bokst. In Amsterdam bijvoorbeeld waar het project Vlietstraat maar liefst twee jaar in beslag neemt en waarvoor Oomkens de kozijnen en dakkapellen mag leveren voor een groot renovatieproject. ‘Kunststof eruit, hout erin. De gemeente Groningen kiest voor kwaliteit uit Groningen met een lange levensduur en karakteristieke uitstraling’, zo valt er op de website te lezen.
De trotsheid van Lizinta is dus wel te begrijpen. En dat is ze ook op Sebastian die haar aan het eind van het interview zeer verheugd belt met de mededeling dat hij in één keer geslaagd is voor zijn motorrijbewijs. Laat ze maar schuiven dus. Samen staan ze stevig aan het roer bij Timmerfabriek Oomkens!