Bij de Molen
Knis Beheer
KOOZAA
Huitsing & Poort
Hotel 't Gemeentehuis
De Kleine Munt

Simon Cageling doceert, doseert, managet en ademt voetbal bij FC Groningen en Velocitas!

Silvio Belga en Wilhelm Dijk van Dijk & Belga Bedum komen regelmatig bij klanten over de vloer die ze op prachtige verhalen trakteren. ‘Daar moeten we wat mee doen’, zeiden ze tegen elkaar in de auto na weer bijzondere anekdotes aangehoord te hebben. Zo werd de reeks ‘Klant in Beeld’ in januari 2021 geboren.

Voor de eerste editie van dit jaar bracht Wilhelm mij in contact met voetbaldier en bezige bij Simon Cageling. Geboren en getogen in Harderwijk op de Hoge Veluwe maar thuisgekomen in de stad Groningen waar hij nog niet zo lang geleden in Lewenborg samen met zijn partner Mila een huis gekocht heeft. Simon is slechts 26 jaar jong maar heeft inmiddels al wel een mooie staat van dienst opgebouwd in de Groninger voetbalwereld……

De jonge jaren…

Het was aanvankelijk nog even zoeken naar wat het beste bij hem zou passen. Na de HAVO afgerond te hebben was daar een kortstondige flirt richting het onderwijs. Simon hierover: ‘Ik had bedacht dat leraar in het voortgezet onderwijs worden wel iets voor mij zou zijn maar kwam er al snel achter dat dit niet helemaal mijn ding was. De opleiding Sport, Gezondheid en Management/Sportkunde aan de Hanzehogeschool in Groningen bleek vervolgens wel een schot in de roos te zijn gelukkig. De opleiding paste prima bij mijn interesses. Een enerverende tijd brak aan want ik ging op 18-jarige leeftijd op kamers wonen in deze bruisende studentenstad en dat beviel prima.’

Een en ander hield wel in dat aan zijn voetbalcarrière bij VV Hierden een eind kwam maar HFC’15 in Hoogkerk bleek een prima alternatief. Daar voetbalde hij enige jaren in het eerste elftal en daar trainde hij ook drie jaar lang de nodige jeugdteams, iets waar hij bij VV Hierden al mee was begonnen. ‘De studie, zelf trainen en voetballen, trainingen geven en jeugdwedstrijden bezoeken, het was een drukke tijd. Maar ook heel leerzaam want ik leerde door strak te plannen mijn tijd goed in te delen en het overbrengen van mijn eigen voetbalkennis en -ervaring op een jongere generatie gaf veel voldoening.’

FC Groningen

En toen moest Simon voor zijn opleiding op zoek naar een stageplek en die vond hij bij FC Groningen. Hij begon er op de marketingafdeling maar gaf ook hier al snel trainingen aan de jeugd. Later organiseerde hij voor ‘De Trots van het Noorden’ allerlei voetbaldagen en trainingskampen waarmee hij onder de noemer ‘Trainen als een prof’ succesvol de provincie introk om deze voetbaldagen met collega-trainers bij verschillende clubs te geven.

‘En die samenwerking met de FC beviel wederzijds zo goed dat ik er ben blijven hangen. Het was in de tijd dat Hans Nijland nog algemeen directeur was bij de club. De ‘Trainen als een prof’-clinics werden geïntegreerd in de Stichting FC Groningen in de Maatschappij en na eerst projectleider te zijn geweest ben ik sinds twee jaar als Manager Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen aan de club verbonden. Een meer dan fulltime functie waar ik veel plezier aan beleef. Minder op het veld bezig inderdaad maar nu dus meer leiding mogen geven aan een enthousiaste afdeling waar zo’n tien mensen werken.’

‘Een hele mooie job waarbij de opbrengst van de voetbalkampen gebruikt wordt voor allerlei maatschappelijke doelen zoals het tegengaan van bewegingsarmoede en het stimuleren van onze jeugd om in beweging te komen. Maar ook het Walking Football voor ouderen wordt gepromoot en sporten via onze stichting is natuurlijk ook een ideale manier voor die mensen die om wat voor redenen dan ook aan de zijlijn in de maatschappij zijn komen te staan weer op weg te helpen. Wij hebben als stichting bij de FC een skybox en voor aanvang van de thuiswedstrijden geef ik als gastheer verslag of ik introduceer de gastsprekers aan onze relaties waarbij ingegaan wordt waar wij als afdeling ons zoal mee bezig houden.’

Trainerscarrière

Tijdens de voetbaldagen van FC Groningen kwam Simon in contact met trainer Jelmer Meinardi die destijds als jeugdcoördinator bij SV Bedum werkzaam was. Met als gevolg dat hij in de lastige coronatijd twee jaar training gaf aan de JO-15 jeugd van SV Bedum, uitkomende in de hoofdklasse. Ook een mooie tijd en het gaf hem de gelegenheid om in de keuken van een andere club weer nieuwe ideeën en vaardigheden op te doen. En toen was daar in 2020 de verrassende overstap richting het hoofdtrainerschap van het eerste elftal van Velocitas. De club die nog niet zo lang geleden de overgang maakte van de zondag naar de zaterdagtak.

‘In het eerste jaar kwam ik onder de vleugels terecht van de zeer ervaren trainer Erik Wormmeester die mij verder op weg hielp in mijn hoofdtrainerschap. Het tweede seizoen stond ik helemaal zelfstandig voor de groep maar ik kon altijd terugvallen op Erik zijn expertise. En dat was fijn werken. We beleefden een fantastisch seizoen en werden vorig jaar kampioen in de 3e klasse. Voor mij als destijds 25-jarige trainer een uniek hoogtepunt. Ook dit jaar gaat het in de tweede klasse crescendo want we zijn samen met Drenthina en Be Quick medekoploper.’

‘Het is heerlijk werken met een jonge en leergierige groep. Of mijn ambities verder reiken dan het amateurvoetbal? Kijk, ik heb bewust mijn eigen voetbalcarrière op jonge leeftijd opgezegd voor het trainerschap en dat doe je natuurlijk niet zo maar. Ik ben dan ook aan het onderzoeken of een eenjarige cursus voor Trainer/Coach 1 in mijn huidige drukke leven in te plannen valt. Met TC1 mag je als assistent trainer in het betaalde voetbal aan de slag en die ambities zijn er op termijn zeker wel. Maar voor dit moment is het heerlijk werken bij Velocitas!’

‘En nee, ik hoef mij absoluut niet te vervelen, dat is zeker. Maar wanneer je van je hobby je werk weet te maken dan voelt het vaak niet als werken. En af en toe is er zelfs tijd om een goed boek te lezen, ook een hobby van mij.’

Dijk & Belga

In zijn tijd bij SV Bedum leerde Cageling Richard Ahlers en Wilhelm Dijk van Dijk & Belga kennen die hij regelmatig op het voetbalveld tegen het lijf liep. Zo raar was het dus niet dat hij hun hulp inschakelde toen hij de kans kreeg om samen met Mila een huis te kopen in Lewenborg.

‘Beide mannen hebben ons supergoed begeleid waardoor wij deze toch wel grote stap succesvol hebben kunnen maken. Richard met het afsluiten van een hypotheek en Wilhelm vervolgens met het hele verzekeringstraject. De contacten waren plezierig en ik heb er veel baat bij gehad. Het wordt op 28 januari sowieso een prettig weerzien met beide mannen want dan speelt Velocitas de uitwedstrijd tegen SV Bedum. Ongeacht de uitslag, dat verstoort de goede samenwerking vast niet, haha….’

Bert Koster
Middelstum
info@bert-koster.nl
bertkoster1@gmail.com
www.bert-koster.nl
06-51715098
0595-552405
KvK nummer: 57250278
BTW nummer: NL001445322B69