Bij de Molen
Kloaverstee
KOOZAA
Huitsing & Poort
Hotel 't Gemeentehuis
De Kleine Munt

Alles over de financiële diensten van Wilhelm Dijk en Silvio Belga van Dijk & Belga Bedum

Mannen, kunnen jullie jezelf in het kort even voorstellen?

Silvio: ‘Zal ik met mijn 53 jaar als groepsoudste aftrappen? Ik ben geboren in Groningen maar thuisgekomen in Bedum. Getrouwd met Esther en wij hebben twee zoons die allebei voetballen bij de SV Bedum. Zelf tennis ik bij de plaatselijke tennisclub. Onze  hond Yuta, een dwergteckel, mag in deze opsomming niet ontbreken.’

Wilhelm vervolgt: ‘Ik ben in 1969 geboren in Stadskanaal maar getogen in Bedum waar ik al weer zo’n 45 jaar woon. Getrouwd met Jo, vader van twee sportieve dochters en net als Silvio hebben ook wij een dwergteckel die luistert naar de naam Guus. Ik ben een hartstochtelijk voetbal- en sportliefhebber en zelf nog steeds lekker actief. Niet alleen op de squashbaan maar ook tijdens een rondje hardlopen en binnen het 35+ 7 tegen 7 team van sv Bedum met een aantal oud coryfeeën.’

De oorsprong van de onderneming ligt bij jouw vader Wilhelm?

Mijn vader Bé heeft begin tachtiger jaren de makelaardijtak opgezet nadat toenmalig notaris Bouwman aangegeven had dat er in Bedum behoefte was aan iemand die de onroerend goedmarkt in goede banen kon leiden. Na de terugkeer uit Stadskanaal in 1976 is hij eind zeventiger jaren als loondienstagent bij UBO Verzekeringen de assurantiemarkt ingedoken, na een lang leven in het kruideniers- en supermarktwezen.

Bij UBO Verzekeringen leerde hij de fijne kneepjes van het vak. Een kleine veertig jaar geleden alweer is mijn vader, samen met mijn moeder, met de onderneming begonnen die wij hebben voortgezet met verzekeringen, hypotheken en makelaardij als de belangrijkste uitgangspunten.

Was het al vroeg een logisch gevolg dat jij de zaak over zou nemen?

Halverwege de negentiger jaren werkte ik bij Heineken en nadat mijn contract daar niet verlengd werd vroeg pa of ik interesse had om de financiële wereld binnen te stappen. Ik had inmiddels al mijn verzekeringspapieren via de MEAO-opleiding behaald. Voorwaarde voor mij was wel dat we op zoek zouden gaan naar een kantoorpand in Bedum. Voordien werkten mijn ouders namelijk vanuit hun woning aan de Waldadrift.

Nadat de familie Bonting had aangegeven het historische pand aan de Molenweg met café, kapsalon en sigarenwinkel niet te willen behouden, hebben we besloten om daar ons kantoorpand van te maken. Sinds 1995 zijn we op het meest drukke punt van het dorp gevestigd. Afgelopen najaar vierde ik in coronatijd mijn 25-jarig jubileum in ons vakgebied.

Jij zat ook al vroeg in de cijfertjes Silvio?

Ik werk nu ongeveer een kleine 30 jaar in de assurantiën en hypotheken na op de MEAO de bedrijfsadministratieve kant te hebben gekozen. Ik ben ooit als boekhouder begonnen maar dat was niet echt mijn ding. Vastgebonden zijn aan één werkplek is niets voor mij. Ik ga er graag op uit, het klantcontact vind ik het mooiste onderdeel van het vak. Voor Dijk & Belga heb ik bij een vijftal bedrijven in de omgeving de nodige ervaring opgedaan.

En zo ontstond in 2015 Dijk & Belga?

Wilhelm: Silvio en ik kenden elkaar al via vakbijeenkomsten en cursussen. Hij werkte samen met Geert Kuiper binnen Risk Beheer in Winsum. Eveneens een assurantiekantoor voor particulieren en het MKB. Toen Geert vertrok moest Silvio op zoek naar een nieuwe compagnon. Zodoende zijn we met elkaar in contact gekomen.

We hebben het nu over 2009. In beginsel hebben we beide kantoren naast elkaar laten bestaan maar gaandeweg de jaren bleek steeds meer dat we onvoldoende samenwerkten. Dat is de reden geweest dat we in 2015 beide bedrijven hebben samengevoegd onder één noemer, Dijk & Belga, met Bedum als standplaats.

Silvio vult aan: ‘Wij hadden allebei het idee dat je met samenwerken verder komt dan alleen. Dit is ook ingegeven door de verschillende soorten diploma’s die je ieder jaar moet halen. Gezamenlijk kregen wij qua portefeuille ook veel meer body.’

Hoe is de onderlinge taakverdeling?

Silvio: ‘Wilhelm was als hypotheekadviseur meer op kantoor te vinden dus was het automatisch logisch dat de dagelijkse leiding en aansturing van ons team bij hem kwam te liggen. Ik ben immers regelmatig op pad en daar ligt ook mijn grootste kracht. Op kantoor zitten wij gezamenlijk op een kamer waardoor de lijntjes kort zijn voor overlegmomenten over hoe en wat we gaan doen.’

We moeten de makelaarstak niet vergeten?

Zeker niet want die kruisbestuiving is binnen ons kantoor heel belangrijk! We zeggen dan ook vaak: ‘We hebben alles onder een dak.’ Van de aankoop van een woonhuis tot het uiteindelijk invullen van de belastingaangifte. Sinds het voorjaar van 2020 is onze makelaardijtak eveneens meegegaan in de naam Dijk & Belga nadat dit voorheen onder de naam Dijk Vastgoed regionaal bekend was. Met Antal Veldsink hebben we een makelaar gevonden die prima past binnen ons team. We hebben destijds ook gelijk gekozen voor een nieuwe verfrissende huisstijl en kleurstelling om zodoende een compleet nieuwe start te maken.

Inmiddels een mooi personeelsteam om jullie heen verzameld?

Het is langzamerhand een mooi clubje geworden waardoor we de taken goed hebben kunnen verdelen. Silvio: ‘Richard Ahlers verzorgt als financieel planner voor het overgrote deel de hypotheken voor ons kantoor. Wilhelm houdt zich, naast hypotheekbemiddeling, bezig met particuliere verzekeringen waardoor ik mij meer bezig kan houden met het verzekeren van het MKB en Hilda verzorgt de afhandeling van de schades en zorgt voor de administratieve ondersteuning.’

Daardoor kunnen jullie een mooi en breed dienstenpakket aanbieden?

Wij hebben altijd het streven gehad om een totaalconcept neer te kunnen leggen. Hier slagen wij steeds beter in. Zo kan men bij ons terecht voor een hypotheek, allerlei bijkomende verzekeringen maar ook voor het verkopen of laten taxeren van een woonhuis. Daarnaast kunnen wij de zakelijke klanten volwaardig ondersteuning bieden met betrekking tot verzekeringen en de financiële planning.

Wat zijn de hoogte- en dieptepunten uit de Dijk & Belga-periode tot dusver?

Wilhelm: ‘Hoogtepunten, tja, wat steekt er nu bovenuit? Wij zijn blij met ons team en onze nog steeds groeiende klantenkring waarbinnen ook heel veel langdurige relaties zitten. Die vervolgens ons kantoor bij hun kinderen aanbevelen. Verder zijn wij heel basic zonder al te veel poespas en daar voelen wij ons goed bij.’ Silvio: ‘Als ik al een dieptepunt moet noemen dan is dat toch het overlijden van mevrouw Dijk.’

Hebben jullie nog leuke werkanekdotes?

‘Jawel hoor’, reageert Silvio enthousiast. ‘Ik was een keer in een flat in de stad waar door de klant aan mij werd gevraagd om in de slaapkamer te gaan zitten. Ik vroeg aan de klant waarom de slaapkamer als woonkamer was ingericht. ‘Dat komt vanwege onze poppen’, was het antwoord. ‘Onze poppen?’, vroeg ik verbaasd. ‘Klopt, daar bent u hier voor!’ Deze mensen hadden in hun daadwerkelijke woonkamer een stuk of zestien poppen staan. De ene zittend op de bank, de andere aan de keukentafel, enzovoort. De poppen waren levensecht en waren zeer waardevol voor de klant en dus ook qua te verzekeren bedrag.’

‘Maar het zijn niet alleen maar mooie anekdotes. Je ziet onderweg ook veel leed. Zo heb ik een klant die zijn dochter verloor, een jonge vrouw nog, en kort daarna moest horen dat zijn vrouw ernstig ziek is en dan komt daar ook nog eens de Coronatijd overheen. Dat gaat je niet in de koude kleren zitten. Met veel van onze klanten heb je immers een jarenlange band opgebouwd.’

Wilhelm: ‘In ons klantenbestand zitten de nodige relaties met bijzondere verhalen. Voor ons de reden om ‘Klant in Beeld’ op te starten waarvoor jij onlangs naar de heer Weidinger in Pieterburen bent geweest om zijn  bijzonder verhaal op te tekenen. Je komt met klanten in aanraking die verhalen hebben en dat is ook het mooie aan dit vak. Er is geen dag hetzelfde. Soms worden we door onze agenda en telefoon-, app- en mailverkeer geleefd maar dat maakt het werk ook zo verrassend en boeiend.

Nog tijd voor hobby’s?

Silvio: ‘Ik tennis bij de plaatselijke tennisclub. Dat wil zeggen, ik doe reuze mijn best. Verder kijk ik samen met mijn vrouw graag naar onze jongens als deze aan het sporten zijn.’

‘Zoals in de introductie reeds aangegeven ben ik een sportliefhebber op velerlei vlakken.’, aldus Wilhelm. ‘Onze dochters hockeyen. De ene in de spits en de ander als keeper. Daar kon en kan ik echt van genieten. Samen met sportfanaat Jack Suiveer hebben we de meiden drie jaar begeleid en prachtige successen behaald. Verder squash, voetbal en tennis ik actief maar vind passief handbal, volleybal en voetbal kijken op tv ook mooi! Wanneer deze Coronatijd voorbij is hoop ik er snel op uit te kunnen gaan want dat is ook een hobby. Binnen- en buitenlandse tripjes bijvoorbeeld waarbij soms een voetbalwedstrijd wordt meegepikt’.

Waar staat Dijk & Belga over 10 jaar?

Silvio: ‘Dat is een goeie. Persoonlijk zou ik het leuk vinden als een van onze kinderen of kinderen van collega’s het over zouden nemen. Je bent er toch altijd mee bezig en wat is er mooier dan dat het in familieverband verder gaat? Een van mijn jongens heeft er wel oren naar. Ik verlies daar de nuchterheid niet uit het oog. Ze krijgen nog verkering en wat vindt zij er van? Willen ze wel altijd met het werk bezig zijn? We zullen het zien.’

Wilhelm: ‘We hebben best een roerige tijd achter de rug doordat we de laatste 10 jaar een samengaan, een naamswijziging en een nieuwe huisstijl ondergaan hebben. We willen nu vooral die rust creëren waarin onze klanten zich thuis voelen. Die moeten het gevoel hebben dat hij/zij op het juiste adres is voor wat betreft hun financiële zaken. Wij moeten daarvoor zorgen. Het digitale tijdperk slaat best snel om zich heen en in deze Coronatijd hebben we in ons vakgebied zaken zien veranderen. Er is daardoor wellicht wat meer afstand gegroeid tussen klant en adviseur. Maar het biedt ook weer kansen dat je zaken wellicht wat eenvoudiger kunt aanvliegen dan dat je oorspronkelijk van plan was. Kortom, je vindt wat en je laat wat.’

Willen jullie verder nog iets kwijt?

Gezond blijven, vakbekwaam zijn en die kennis behouden en plezier uitstralen in je werk. Wanneer de klant dat voelt, weet hij/zij dat ze op het juiste adres zijn!

Bert Koster
Middelstum
info@bert-koster.nl
bertkoster1@gmail.com
www.bert-koster.nl
06-51715098
0595-552405
KvK nummer: 57250278
BTW nummer: NL001445322B69