Ga naar de inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Uit het leven gegrepen

Terug naar Camping De Ikeleane in Bakkeveen…..

200 weergaven

Ik mag graag weg zwijmelen in nostalgie. Daarbij terugdenkend aan mooie herinneringen vanuit ver vervlogen tijden. Ik vermoed zelfs dat ik mijn solitaire weekendjes weg om al die bijzondere herinneringen heen plan. Zo zorgde een weekendje Lochem voor een weerzien met de militaire kazerne in Eibergen. En in en rond Callentsoog liggen mooie jeugdvakantieherinneringen met mijn ouders. Bijzonder vind ik het om terug te keren naar flarden herinneringen uit jonge en jongvolwassen jaren…..

Dus zo verwonderlijk was het niet dat ik een bezoek aan Camping De Ikeleana in Bakkeveen tijdens mijn weekendje Oosterwolde in de Fries-Drentse Wolden als hoogtepunt van de trip had bewaard. Ik zie mij nog rondtoeren door het nabijgelegen Ureterp en Wijnjewoude na eerder die middag al het mooie Appelscha en het natuurgebied Fochteloërveen te hebben aangedaan. Het was opletten geblazen aan de Duerswaldmer Wei. Daar waar ik vermoedde scherp rechtsaf te moeten slaan, de lange oprijlaan op, klopte nog met mijn herinnering….

In de verte doemde de statige boerderij van de familie Kiers op. Ik parkeerde de auto op de bezoekersparkeerplek en wandelde rustig de laatste honderd meter verder het terrein op. Met aan de linkerkant de plek waar oom Jan Albert en tante Gerda begin jaren tachtig hun caravan plus voortent uitgestald hadden. Inmiddels is deze plek ingeruimd voor huisjes. Zoals er heel veel veranderd is in een kleine veertig jaar tijd. Man, wat is De Ikeleane uitgegroeid tot een indrukwekkend grote en prachtige camping. Wat is er veel gerealiseerd en nog steeds zijn ze zo te zien met allerlei uitbreidingen bezig.

Om mij heen kijkend keer ik terug naar dat verlegen jongetje van een jaar of tien, elf. Hoe vaak zou ik hier met mijn oom en tante en neef Erick en nicht Inge gelogeerd hebben? Ik vermoed twee keer maar als het drie of één keer geweest zou zijn, geloof ik het ook. De frequentie mag dan niet helemaal meer op mijn netvlies staan, de mooie en warme herinneringen zijn er nog wel degelijk. In gedachten wandel ik terug naar de plek waar ik in de blauwe aanhangwagen mijn slaapplek had. Tijdens een zware nachtelijke onweersbui was daar natuurlijk het aanbod om in de tent te komen maar ik bleef liggen te midden van onheilspellend gerommel.

Niet dat ik zo’n held was in die tijd. Sterker nog, volgens mij moest ik best wel even wennen. Voor het eerst was ik zonder ouders ver van huis, dat was ja wat. Naast ‘ons’ staveldje was echter een voetbalveldje met twee houten doelen. Daar werd het ijs gebroken. Ik herinner mij nog een verdedigende actie waarbij ik de bal van de jongste Kierszoon ontfutselde die bijzonder goed kon voetballen. En een vallende kopbal die op keeper Theun zijn bril belandde. Zoete herinneringen aan het edele voetbalspel waardoor het mij lukte om aansluiting te vinden bij de overige campingjeugd.

Naamgenoot Bert kan ik mij bijvoorbeeld nog herinneren, hij was enige jaren ouder dan ik. Tijdens een kringgesprek vertelde hij stoer geen onderbroek te dragen en warempel, als je goed keek…. Was daar ook niet ene Roel uit Grootegast? Hij logeerde met zijn mooie zusje in één van die vakantiehuisjes, daar waar ook oom Tjalling en tante Jannie met hun eerste kinderkroost zaten. Nu ik dit stukje uittik schiet mij ineens een opmerking van haar te binnen. ‘Ik wil (later?) een kind van je.’, zei ze toen ik langs het huisje liep. Verbouwereerd tikte ik met mijn wijsvinger op mijn voorhoofd. ‘Jij bent gek!’, moet ik gedacht hebben. Maar dat maakte wel degelijk indruk op deze lagere school leerling kan ik nu wel stellen.

Het afwassen komt weer boven in de kleine caravan waarbij neef Erick zich stoorde aan de manier waarop ik de borden in het afwasrek plaatste. ‘Ze moeten wel uit kunnen lekken!’. Ook een mooie wandeling met Inge en oom Jan Albert rond zes uur ’s morgens bij het krieken van de dag komt weer naar boven. Zou daar de tik vandaan gekomen zijn om af en toe in de zomermaanden al om 05.00 uur op de fiets te stappen? En zagen wij destijds in de verte niet een mooie hert staan waarop mijn oom ons zachtjes pratend attendeerde?

En zwommen wij niet ergens nabij het Ronostrand of slaat mijn fantasie nu op hol? Bij mijn weten de plek waar mijn oom zijn autosleutels kwijt was. Of was dat toch bij het Lauwersmeer tijdens een andere logeerpartij? Man, wat een mooie herinneringen toch. Maar wel zo pril en ver weggestopt dat ze zich moeilijk laten vangen. Doet niets, het was leuk om even terug te keren!

Niet veel later parkeerde ik de auto bij de kerk in het centrum voor nog een klein wandelrondje. Nooit geweten dat er net buiten Bakkeveen een heideveld met vennetjes ligt, mooi verstopt in de bossen. Met een milde glimlach stapte ik weer terug in de auto om via Waskemeer koers te zetten naar Oosterwolde. Wat mooi eigenlijk om terug te keren naar mijn jonge jeugdjaren in een prachtige omgeving….

Bericht navigatie

Vorige: De 25 vluggertjes van Erwin Meertens
Volgende: Kees Mulder, rijksambtenaar bij het Ministerie van OCW en voetbaltrainer

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69