Bij de Molen
Knis Beheer
KOOZAA
Huitsing & Poort
Hotel 't Gemeentehuis
De Kleine Munt

Jan Jaap Zijlstra, drie keer is scheepsrecht!

Wanneer we het bestuur van de VV Winsum onder de loep nemen dan zien we daar een vreemde eend in de bijt. Want de man die de portefeuille Voetbalzaken onder zijn hoede heeft woont, op drie maanden Usquert na, zijn hele leven al in Middelstum. Maar een vreemde is hij al lang niet meer. Want hij begint aan zijn derde periode binnen onze club. We gaan op zoek naar zijn drijfveren.

Voorstelrondje

‘Je wilt een korte voorstelronde? Dat kan hoor. Jan Jaap Zijlstra is de naam, ik ben 48 jaar. Getrouwd met onderwijzeres Anneke, trotse vader van onze dochters Ilse (19) en Sascha (17). Ik ben personeelsplanner bij Abiant Uitzendgroep in Bedum en het grootste gedeelte van mijn vrije tijd gaat op aan de belangrijkste bijzaak van het leven: voetbal!’

‘Dat begon al in mijn jonge bungeljaren bij de VV Middelstum. Op mijn 15e brak ik door in het eerste, op mijn 17e verkaste ik naar BV Veendam. Daar heb ik drie jaar gevoetbald. Na een jaar in de jeugd volgden twee seizoenen in het tweede. Een zware knieblessure gooide roet in het eten waardoor de kans op een echte doorbraak verkeken was. Ik vervolgde mijn carrière bij VV Appingedam. Met de promotie naar de hoofdklasse en het winnen van de beker als absolute hoogtepunten. Maar de knieperikelen waren nog niet voorbij vandaar dat ik bij Middelstum terugkeerde op het oude nest. Daar heb ik nog dik tien jaar in het eerste gevoetbald.’

Trainersjaren

Parallel aan de terugkeer bij de blauwhemden loopt ook het begin van zijn trainerscarrière. Hij haalde er zijn diploma’s, werd jeugdtrainer, vervolgens trainer van het tweede om daarna als assistent van hoofdtrainer Henk Buikema aan te sluiten. SIOS werd zijn eerste club als hoofdtrainer, gevolgd door onder andere FC LEO, VV Middelstum en afsluitend nog een jaar Omlandia.

Tussen de trainersperiode in Middelstum en Omlandia zaten drie jaar. In de tussentijd werd hij opnieuw geopereerd aan zijn kwetsbare knie. Een nieuwe kruisband bracht verlichting maar afgelopen winter kwam de wrange constatering dat de pijn terugkeerde en het voordoen van een simpele oefening er eigenlijk niet meer inzit. Met pijn in het hart volgde een moeilijke beslissing. Na zijn voetbalcarrière ging er nu ook een streep door zijn trainersambities.

VV Winsum

Maar lang treuren was er niet bij. Want in januari kreeg hij een belletje vanuit Winsum. Daar kennen ze hem al meer dan tien jaar. In zijn eerste periode bij VIBOA was hij vier jaar trainer. Eerst twee jaar bij het tweede. Daarna twee jaar als assistent van hoofdtrainer Hans van der Ploeg. Vier jaar later keerde hij terug. Nu als Commissielid ‘Voetbalzaken Prestatie’. Hij maakte de fusie mee en zag dat er achter de schermen bergen vol werk verzet werd om het samensmelten van twee verenigingen en complexen te doen slagen….

Ambities

Zijlstra: ‘Na de fysiek gezien teleurstellende periode in Ten Boer was ik blij verrast en gevleid door het bericht dat ze mij er graag als bestuurslid bij wilden hebben. Ik heb VV Winsum leren kennen als een hele mooie, ambitieuze maar ook sfeervolle vereniging waar naast de prestaties ook zeker aandacht is voor het recreatieve gedeelte. Kortom, een club waar ik mij helemaal thuis voel.’

‘Er is in de afgelopen jaren veel tijd besteed aan de fusie en het nieuwe complex. Maar het eindresultaat mag er meer dan zijn! Gelukkig kan men de blik nu weer volledig op het voetballen richten. Bij de jeugd kan de lat nog hoger gelegd worden. Door één van onze jeugdtrainers, Quincy Dijkstra, een driejarig contract aan te bieden hebben we het eerste signaal naar continuïteit afgegeven. Daarbij is het natuurlijk prachtig dat de bij FC Groningen doorgebroken Thomas Poll één van onze jeugdtrainers is. Die krijgt door zijn directe tegenstander op de trainingen, Arjen Robben, de beste opleiding die je maar kunt bedenken.’

‘Een speerpunt zal zeker zijn om de jeugd die we hebben op een soepeler manier richting de senioren te begeleiden. Daarbij is een belangrijke rol weggelegd voor o.a. Jeroen de Munck, trainer van het tweede. Hij is de perfecte man voor de integratie van de betere jeugdspelers richting de B- en A-selectie.’

‘Tot slot hebben we door het aantrekken van Erwin Molog als trainer van VR 1 en Fokko Dijkstra en Gert-Jan Tuintjer voor VR 2 & 3 een duidelijk signaal afgegeven dat we onze damestak nog verder willen doorontwikkelen. Dankzij een sponsorcontract met de ING en deelname aan een pilot moet dit lukken. Daarbij ben ik heel blij met de rol van Neil Judkins binnen de club. Eerst als damestrainer, nu met zijn Fysiot2fit waarin hij veel kan betekenen voor de fitheid van de spelers.’

Voetballer, trainer of bestuurslid. Het maakt Zijlstra niet uit want ook nu verheugt hij zich enorm op de seizoensstart. ‘Binnen deze club is zoveel mogelijk, zeker op het nieuwe complex. Daarbij zou ik ook graag de verbinding zoeken met de clubs uit de omgeving. Want we kunnen alleen maar van elkaar leren. Iedereen is hier van harte welkom!’

Bert Koster
Middelstum
info@bert-koster.nl
bertkoster1@gmail.com
www.bert-koster.nl
06-51715098
0595-552405
KvK nummer: 57250278
BTW nummer: NL001445322B69