Ga naar de inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Gastcolumns

Cobi ten Boer, zwemles

267 weergaven

 

Zwemmen…… Dat is niet mijn grootste hobby. En dat komt onder andere door de vroege zwemlessen die ik kreeg in het voor mijn toen diepe zwembad in Middelstum. Zwemmen aan een haak en dat in het koude zwembad. Volgens mijn gevoel was het of voor school aan of met schoolzwemmen, maar het was in ieder geval vroeg en koud.

Zwemleraar Folgerts, de schoonvader van Eppo Beereboom, gaf ons toen les. En als ik de man jaren later tegen kwam, werd ik toch altijd herinnerd aan die haak en die kou. De lessen hebben er nooit voor gezorgd dat ik het zwemmen leuk ben ga vinden, ik was dan ook niet vaak te vinden in het zwembad. Gelukkig kwam de liefde voor water later wel door kano te varen en op vakanties te surfen met mijn neef en nicht.

De zwemlessen van tegenwoordig zijn toch heel anders. Zo zwommen onze kinderen wel in het buitenbad van Uithuizen, waar het vaak net zo koud was als bij mij in Middelstum. Daar zwom je of met school, of had je zwemles in de zomerperiode. Waarbij je dan alle ochtenden naar het zwembad ging, zodat je het zo onder de knie had.

En deed je het goed, dan kon je in 1 seizoen je A- en B -diploma halen. Wat ik vooral anders vind is de manier van zwemles. Kregen onze kinderen vroeger stap voor stap het zwemmen onder de knie, en ging je pas op het eind van de periode door dat vervelende gat, tegenwoordig krijgt mijn gastouderkind alles in 1 keer. Hij zwemt in het binnenbad van de Mytylschool. De kachel staat er op tien en het water is warm.

De juf is met acht kinderen tegelijk bezig, die allemaal op een ander niveau zwemmen. Sommige zijn al bijna klaar voor diploma A en sommige beginnen net met potlood/kikker/vliegtuig. En ze zwemmen allemaal de eerste les al door dat gat. Weliswaar met het hoofd boven water maar dat gat daar moet je door. Heel bijzonder…

Het zal in een ander zwembad nog wel weer anders gaan, waar je van badje een naar badje twee gaat. En wie zal het zeggen wat de beste methode is? Een discussie die ik nog wel wil aanslingeren, is het verplicht schoolzwemmen. Helaas is dat bijna nergens meer zo, doordat de financiële middelen dat niet toelaten. En dat zou eigenlijk niet mogen.

Want ieder kind moet kunnen zwemmen, zeker met de grote aanloop van buitenlandse gezinnen in onze maatschappij. Want je hoort helaas nog te vaak dat deze kinderen verdrinken, doordat ze niet kunnen zwemmen. Dus…. Laten we vooral er mee instemmen dat het weer een verplicht onderdeel wordt van onze opvoeding!

Een vriendelijke zwemgroet van Cobi ten Boer uit Uithuizermeeden

Bericht navigatie

Vorige: Janny Folkersma – Lijnema, verzorgster in hart en nieren
Volgende: De 25 vluggertjes van Bryan Boxma

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69