Ga naar de inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Eigen columns

De verhalen achter de website, deel V

120 weergaven

Je zou het bijna vergeten waarom ik met deze serie van verhalen achter de website ben begonnen. Op 18 februari is het namelijk 5 jaar geleden dat ik mij bij de Kamer van Koophandel in Groningen inschreef als zelfstandig ondernemer. De tijd is voorbijgevlogen, dat is goed te zien aan het aantal Babbelen met Bert interviews die ik in de loop der jaren aan het papier heb toevertrouwd. In deel V gaan we terug naar het jaar 2015, inmiddels al weer drie jaar geleden inderdaad.

Internationale invloeden

Op de een of andere manier ging BmB in 2015 regelmatig de landsgrenzen over. Of internationale gasten kwamen weer terug. Zo kwam Mark Maring vanuit Canada op familiebezoek. Voor mij een ideale manier om met hem te praten over zijn truckerervaringen in den verre. Wat een kilometers legt hij jaarlijks af, daarbij zijn truck inderdaad regelmatig als zijn woning gebruikend. Duiker Bas Buikema bracht enige maanden op het paradijselijke Bonaire door. Dat was inderdaad een prima gelegenheid om hem te vragen naar zijn ervaringen op dit idyllisch eiland. Vol vlijt vulde hij op afstand de vragen in. In deze barre wintertijden helemaal een verhaal om je eens lekker aan te verwarmen.

Stefan Pool ging in 2015 backpacken in Australië. Op het moment van schrijven zit hij er al weer. Eigenlijk zal ik hem nog eens moeten interviewen over al zijn ervaringen. Dat levert vast weer een bijzondere bijdrage op. Momenteel werkt hij bij een benzinepomp, de service gaat daar inderdaad nog een stuk verder. Ik ben benieuwd of hij nog tijd heeft om een tenniswedstrijdje mee te pikken. Renske Maandag heeft een nieuw bestaan opgebouwd in het verre Oman waar ze voor de klas staat. Ook zij was gelukkig bereid om ons bij te praten over haar ervaringen. Dit teruglezend ben ik zeer benieuwd hoe het nu met haar gaat. Zou ze er nog steeds zitten bijvoorbeeld?

Is Schiermonnikoog ook een internationale aangelegenheid? Dat waag ik te betwijfelen maar het laatste interview in 2015 had ik met oud-Middelstumer Hans Huizing die hier naar toe verhuisd is. Een mooi inkijkje in het leven van een eilandbewoner inderdaad.

Bijzondere babbelgasten

Dat zijn eigenlijk alle Babbelgasten wel, bijzonder, zoals ieder mens zijn verhaal heeft. Toch staat het bezoek aan Rikkert Ettema op een mooie zomeravond mij nog helder op het netvlies. Helemaal toen hij onder het genot van een berenburgje aan het dichten sloeg. Dat kan hij als de beste hoor. Zijn uitspraak ‘er zijn meer armen dan benen’ is mij altijd bijgebleven.

Jannes Wiersema zijn foto’s komen bijna dagelijks langs op het journaal. Leuk om eens met deze weerfanaat uit Roodeschool te praten om eens te polsen waar zijn weerfascinatie vandaag gekomen is. Gelukkig hadden wij er die dag lekker weer bij, zodat we ook even bij zijn apparatuur buiten konden kijken. MiMakker Joes nam mij mee op zijn bijzondere ontdekkingsreis naar de belevingswereld van onze dementerende medemens. Zeer bijzonder hoe hij contact kan maken met personen waarmee bijna geen contact meer te krijgen is. Dat vraagt inderdaad ook om een engelengeduld.

En dankzij Roelie van Leeuwen kijk ik nu nog steeds vaak naar het televisieprogramma Utopia op SBS 6. Zoon Wim hield het bijna een jaar vol op het terrein vol met camera’s in Bussum maar is inmiddels voor zichzelf begonnen. Zijn gouden timmerhandjes waren dagelijks op tv te volgen. Dat was voor moeders de vrouw natuurlijk ook heel bijzonder om te zien. En met Jeffrey Kremer praatte ik over zijn G-voetbal ervaringen bij Noordpool. Als een ware aanvoerder mocht hij met collega Eric Botteghin het veld op toen de FC tegen het RWE-team voetbalde. Volgens mij heeft Jeffrey de voetbalkicksen inmiddels ingeruild voor het tafeltennisbatje….

Losse flodders

Met terugwerkende kracht is het natuurlijk bijzonder om te lezen hoe Mark Willem en Evelien afscheid namen van hun droomplek Herberg ‘In de Valk’. Helemaal met de wetenschap dat ze inmiddels de trotse eigenaars van dit unieke pand aan de Burchtstraat in Middelstum zijn. Mark Willem is vaak in de keuken te vinden om zijn culinaire gasten van allerlei lekkernijen te voorzien.

Van burgemeesterkleinzoon (in dubbel opzicht nog wel) Wim Blanken zijn politieke aspiraties is voorlopig nog weinig terechtgekomen. Toch stelde hij tijdens de Provinciale Statenverkiezingen Groningen Centraal. Iets wat hij nu overigens vanachter de PC nog steeds met verve doet, onder andere via het aardbevingenportaal. Ook in Groningen kwam ik dankzij mijn babbelgasten op prachtige plekjes. Dankzij Swanny ‘Dasjagoud’ Beukema in het prachtige Pieterburen en dankzij Wim Meijer lekker dichtbij op Ewsum.

En gelukkig mocht ik in 2015 heel veel ondernemersverhalen aanhoren en noteren. Daar ben ik nog steeds heel blij mee want zij maken het mogelijk dat ik ook deze bijdrage weer aan het papier toe heb mogen vertrouwen. Op naar deel VI inderdaad!

Bericht navigatie

Vorige: Zaterdag 27 januari voorverkoopdag jubileumeditie Sunsation!
Volgende: De verhalen achter de website, deel V

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69