Ga naar de inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Gastcolumns

Yang Soo Kloosterhof, Samen werken aan werk

183 weergaven

We laten een bewogen half jaar achter ons. In de wereld hebben we voortdurend te maken met dreigend terrorisme, een onopgelost vluchtelingenvraagstuk, vernietigend natuurgeweld en toenemende polarisatie. En ook om ons heen vragen dringende vraagstukken voortdurend onze opperste aandacht. Denk aan vergrijzing, eenzaamheid, laaggeletterdheid en generatieve werkeloosheid. Dit alles in een snel veranderende wereld die voor veel mensen soms maar moeilijk is bij te benen.

Door het Rijk is er in de afgelopen periode fors ingezet op tal van thema’s, waaronder de aanpak van (jeugd)werkloosheid. Er zijn tal van programma’s ontwikkeld, succesvolle en minder succesvolle. Alle gericht om meer mensen aan het werk te krijgen. Want het hebben van werk vergroot je perspectief.

Uit diverse studies blijkt dat er een relatie bestaat tussen sociaaleconomische status (SES), slechte gezondheid en voortijdige sterfte. In sommige delen van Groningen en Drenthe bijvoorbeeld. Daar gaan mensen eerder dood dan in de rest van het land. Algemene indicatoren voor deze zogeheten sociaaleconomische gezondheidsverschillen (SEGV) zijn inkomen en opleidingsniveau. Naarmate je inkomen hoger is, is ook je gezonde levensverwachting hoger. En hoe lager je opleidingsniveau, hoe lager je sociaaleconomische status. Met andere woorden: weinig geld zorgt voor een slechtere (ervaren) gezondheid, wat weer leidt tot een hoger percentage voortijdige sterfte.

Genoeg over statistische achtergronden en correlaties. Het gaat om meer. Belangrijke voorwaarde voor (ervaren) gezondheid is het hebben van werk. Want werk genereert inkomen. En inkomen is belangrijk om in je levensonderhoud te voorzien. Er wordt door het Rijk daarom terecht veel geld en inspanning gestoken om mensen aan het werk te helpen. Zodat meer mensen zichzelf kunnen voorzien en daardoor minder afhankelijk zijn. Echter, met inkomen alleen red je het niet. Want vooral ook iets doen waar je blij van wordt is belangrijk en draagt bij aan een positieve gezondheid. Kortom, het gaat om werk waar je energie van krijgt. Zodat ook je zelfvertrouwen toeneemt en het gevoel van eigenwaarde wordt versterkt.

In de arbeidsmarktregio Groningen (in totaal 27 gemeenten) zijn er de laatste jaren veel initiatieven om de werkloosheid omlaag te brengen. Er is in deze regio al veel bereikt. Het werkloosheidspercentage is er de afgelopen periode gedaald en partijen weten elkaar steeds beter te vinden. Tegelijkertijd is er de complexe weerbarstigheid van belangen en verschillen van inzicht. Zo lopen goedbedoelde initiatieven soms uit op bestuurlijke conflicten en een grote groep gedupeerde mensen. Waardoor de vraag snel opkomt of al die miljoenen wel optimaal worden besteed om deze groep mensen daadwerkelijk aan het werk te krijgen.

Wat mij betreft is een aanpak nodig die voortdurend over grenzen heen reikt. Over grenzen van gemeenten, regio’s en sectoren. En over grenzen van belangen en verschillen. Zodat een échte integrale aanpak ontstaat. Een aanpak waarbij werkzoekenden samen met elkaar aan de slag gaan, gesteund door een breed netwerk van verschillende partijen. Een aanpak die laat ontdekken wie je bent om te komen waar je past. In het bredere besef dat het niet gaat om slechts werk, maar juist om werk waar je blij van wordt en energie van krijgt.

Daarom: laten we de zomer gebruiken om even tot rust te komen. En daarna… meer de handen ineen slaan, de mensen waar het om gaat centraal stellen, en samen werken aan écht werk.

Bericht navigatie

Vorige: De 25 vluggertjes van Mark Linstra
Volgende: Yang Soo Kloosterhof, Samen werken aan werk

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69