Bij de Molen
Knis Beheer
KOOZAA
Huitsing & Poort
Hotel 't Gemeentehuis
De Kleine Munt

Oranjegekte

De junicombicolumn voor Middelstum-info komt iets eerder online dan te doen gebruikelijk. Dit heeft alles te maken met de opstomende oranjegekte. Stel je voor dat ik de column op 30 juni plaats en Nederland is zondag net uitgeschakeld. Dan zijn de rapen gaar natuurlijk en kan het verhaal zo in de prullenbak. Dat kan natuurlijk niet de bedoeling zijn!

Ik sloot de combicolumn van mei af met een sluimerende voetbaloranjegekte die in Middelstum altijd op de loer ligt bij grote toernooien. Deze gekte kwam dit jaar enigszins stroef op gang. Niet zo verwonderlijk natuurlijk want de verwachtingen waren natuurlijk ook niet superhoog gespannen. Want wat had Nederland eigenlijk te zoeken in de ‘poule des doods’, helemaal niets toch? Na de spetterende 5-1 overwinning op Spanje is ook Middelstum om. Langzaam maar zeker kleurt ons dorpje oranje. Her en der zijn steeds meer samenzweringen te ontdekken van groepjes mensen die de gezelligheid bij elkaar zoeken en hiermee trachten te bewerkstelligen dat onze Oranje leeuwen de felbegeerde wereldtitel weten te bemachtigen…

Maar deze oranjegekte mag natuurlijk niet ten koste gaan van andere opmerkelijke nieuwsfeiten. Over Abe en Klouk gaan we het niet meer hebben. Hij schreef zijn eigen frustraties van zich af, soms kan dat heel helend werken inderdaad. Ben benieuwd wie het nu nog aandurft om aan dit RTV Noord spelletje mee te doen. Gauw door naar een vrolijker onderwerp. Want kampioen word je niet alle dagen, ik niet tenminste. Maar voor de voetbaldames van ST Middelstum/KRC en tennisvereniging Mentheda kon de kampioensvlag wel uitgehangen worden, altijd goed! Ook de paardrijders van Stichting De Brug leverden uitstekende prestaties. Ze behaalden maar liefst 4 medailles tijdens de Special Olympics in Sneek. De ambtenaren van de gemeente Loppersum zullen ook wel feest gevierd hebben en indirect wij dus ook. Want we hebben vorig jaar afgesloten met een overschot van 161 duizend euro. Dat is vast wel eens anders geweest de afgelopen jaren…

Voor de kinderen was Middelstum ook weer een grote feestende en dampende massa want de kermis nam weer bezit van het Concordiaplein. De botsauto’s en de zweef hebben altijd een onverklaarbare (voor ons ouderen dan), magische aantrekkingskracht op de jeugd. Het weer werkte ook nog eens mee, en daar profiteerde de braderie ook van. En alsof dat nog niet genoeg was namen de kinderen op woensdag 11 juni de Burchtstraat in bezit. Zij namen deel aan de Nationale buitenspeeldag. Ook hier waren de weergoden onze jongste inwoners goed gezind en dus kon met blijde gezichtjes menig feestje gevierd worden. En dan moet de speelweek nog komen, dat wordt één groot piratenfeest. Daarmee was waarschijnlijk het weergeluk verbruikt want de midzomeravondzwemmen is voorlopig uitgesteld door mindere weerresultaten…

Snel door naar een ander opmerkelijk kinderfeit. De 11-jarige Pieter van der Ploeg fietste maar liefst 1350 euro’s bij elkaar voor KWF kankerbestrijding. Een geweldige prestatie van deze kleine, grote man die in zijn familie te maken heeft met dierbaren die lijden aan deze ziekte. Hij legde, mentaal ondersteund door Henk Medema en Menno Bosman, maar liefst 75 fietskilometers af tijdens de Noorderrondritten. Van de jongeren is het een kleine stap, qua leeftijd iets groter, naar onze oudste inwoners. De bouw van het nieuwe seniorencomplex vordert gestaag! Als alles volgens plan verloopt dan zal de bouw voor het eind van het jaar zijn afgerond. Elders in ons dorp valt het eerste huis ten prooi aan de slopershamer. Onbewoonbaar geworden door de aardbevingen. Ook dat is Middelstum, helaas… Gelukkig deed Loppersum mee aan de Dag van de Daadkracht. Wethouder Rudi Slager kwam met een duidelijk statement: “Deze dag laat zien dat krimp niet alleen maar negatieve effecten heeft. Er is energie, enthousiasme en passie terug te vinden achter elke deur!”

En zo kan er nog wel veel meer benoemd worden maar hier laten we het voorlopig maar bij, of toch niet? We moeten ons immers concentreren op onze jongens in Brazilië. Hoe ver zullen ze het schoppen dit jaar? Menig Middelstumer zal ongetwijfeld op het puntje van zijn stoel zitten van het weekend. Stel dat we zondag winnen dan zitten we al in de kwartfinales. Wat weer een prestatie! Nu maar hopen dat het feestvieren niet gepaard gaat met vandalisme. Want de vlaggetjes die in de Hemonystraat moeten nog een paar wedstrijden mee! Dus geniet, maar houd het hoofd koel! Dezelfde boodschap geef ik ook aan onze internationals mee…

Bert Koster
Middelstum
info@bert-koster.nl
bertkoster1@gmail.com
www.bert-koster.nl
06-51715098
0595-552405
KvK nummer: 57250278
BTW nummer: NL001445322B69