Wanneer ik haar bel, is de 33-jarige Dian Arends net teruggekomen van een dagje Duitsland met een goede vriendin. Met de vakantietijd in zicht, werd er lekker ingekocht bij de Oosterburen. ‘Pluk de dag!’, zo moet ze gedacht hebben. Zeker met in het achterhoofd dat op het werk een rustiger periode is aangebroken.
‘Ik werk als financieel planner op de Hanze en houd mij daar onder andere bezig met het budgetbeheer maar ben ook verantwoordelijk voor de inzet van docenten en de roosters voor de studenten. Een veelzijdige baan inderdaad wat maakt dat ik hier inmiddels al weer zeven jaar met veel plezier werk!’
Oud papier
En dat van die roosterplanning maakte haar zo’n tien jaar geleden ook heel geschikt om bij de inzameling van het oud papier te worden ingeschakeld. Een activiteit dat de club geen windeieren legt op financieel gebied. Martin Broekmans moet vast een vooruitziene blik gehad hebben want hij was het die het vrijwilligersvuur bij Dian op deed laaien.
‘En nu, tien jaar na dato, houd ik mij nog steeds bezig met het inplannen van vrijwilligers voor de papierinzameling. Het is allemaal wel wat makkelijker geworden, want we kunnen de leden nu via Sportlink inroosteren. Vroeger deden we elke maand onze inzamelingsronde, nu is dit zes keer per jaar geworden. Per ronde zijn er zo’n 35 vrijwilligers nodig en die gaan dan met ongeveer vier persauto’s en nog wat auto’s met aanhanger rond. Tijdens zo’n ronde verzamelen we heel veel oud papier, wat ons als SV Bedum heel wat extra geld oplevert!’
Als het moet, is Dian niet te beroerd om zelf ook mee te lopen maar meestal is het aantal vrijwilligers dat zich op vrijdagavond verzamelt genoeg en dat past haar prima want naast het veldvoetbal, speelt ze ook nog in de zaal. Padellen, Netflixen en lekker uit eten gaan of een drankje doen met vrienden maakt het hobbyplaatje compleet.
Activiteitencommissie
Naast het inzamelen van het oud papier is Dian ook één van de drijvende krachten achter de activiteitencommissie van de voetbalclub. ‘Daar zit ik nu zo’n jaartje of zes in. Het grootste feest was het eerste jubileumfeest van SV Bedum. Jaarlijks organiseren we zo’n vijf gezellige middagen/avonden. Denk hierbij aan de seizoensopening en afsluiting, de nieuwjaarsborrel en een themafeest zoals Oktoberfest of carnaval. Verder regelen we af en toe ook een zanger op een drukke zaterdag.
We organiseren dit met zijn zevenen en we staan die dag zelf ook achter de bar of helpen mee met het bakken van de hamburgers. Wat dat betreft ben ik dik tevreden hoor over de gezelligheid op ons sportpark. Zeker met de nieuwe kantine die we nu hebben. Dat maakt dat ik doordeweeks nog meer uitkijk naar de gezellige derde helft binnen de club.’
Eigen voetbalcarrière
Dian werd op tienjarige leeftijd lid van vv Bedum na een schoolvoetbaltoernooi. ‘We waren het eerste meidenteam van de club en moesten het dus allemaal nog leren. Tegenwoordig speel ik in het derde damesteam. Qua resultaten zou je kunnen denken dat we een teleurstellend seizoen draaiden want we eindigden onderin het rechterrijtje. Maar we speelden wel vaak in dezelfde samenstelling en verloren vaak nipt met één goal verschil. Voor het teamgevoel is het heel goed om vaak met hetzelfde elftal te spelen en dat geldt ook voor de quality-time na die tijd!’
Laat Dian maar schuiven dus. Ze is één van de belangrijke schakels die er persoonlijk zorg voor draagt dat het nog lang gezellig blijft na het laatste fluitsignaal. Daarnaast schuwt ze ook het vrijwilligerswerk niet. Dat zal wel een familietrekje zijn. Broer Joran is immers de nieuwe voorzitter van SV Bedum.
‘Voor nu zijn de sportieve inspanningen en de vrijwilligerswerkzaamheden genoeg en prima te combineren met een vaak drukke baan. Maar voor wat extra hand- en spandiensten op zijn tijd ben ik altijd te porren. Wat dat betreft zie ik uit naar de start van het nieuwe seizoen want dat maakt de zaterdag weer tot de mooiste dag van de week!’