Het is dinsdag nog voor 07.30 uur wanneer ik aan mijn laatste column voor mijn vakantiebreak begin. Schijnbaar zijn deze zonnige dagen goed voor je energielevel want gisteren was ik ook al op tijd wakker. Doet niets, dan heb je in elk geval nog iets aan die lange zomerdagen. Dagen waarin ik in de deze periode van het jaar als vanouds in de dorpen rondom Middelstum op zoek ga naar het zomergevoel.
Vorige week eindigde ik in Uithuizen, net als RTV Noord dat deed met hun Rondje Zummer. Daarbij werd zelfs Middelstum nog aangedaan. Dat was een mooie aflevering om te volgen. De steppers van Stedum met oud-overbuuf als een van de deelnemers, daarna de wielrenners onder leiding van gastcolumnist Arend en een flink afgetrainde Hovenga, de dikke kloet’n waar Gerard Jansma van het Waterschap mee te dealen had en natuurlijk pure nostalgie in Wietwerd met De Boer, Honderd voor het contragewicht en Anne die zijn dikke spierballen deed rollen.
Het bezoek aan het huiskamercafé was natuurlijk prachtig en nostalgisch. Daar zouden we ooit nog een keer heen maar het blijft er steeds bij. De getoonde foto van Tinus en Eeke was natuurlijk geweldig en hetzelfde gold voor de anekdotes die in Eeke haar bed in de voorkamer plaatsvonden. Prachtig! Daarna nostalgie met Adriaan op Fraamklap en in Middelstum zag ik tal van bekende koppen. Ook vanaf het water is het Hogelandgebied mooi toch?!
Wat mij zelf betreft heb ik niet zoveel nieuws te melden, het gaat zijn gangetje in de komkommermaanden. Straks zal ik de verhalen voor de presentatiegids van SV Bedum na een laatste redigerende check doorsturen naar de redactie en ook qua interviews voor vv Winsum lig ik mooi op koers. Direct na mijn vakantie wacht op het sportpark nog een mooie uitdaging op mij maar daarover meer zo rond eind september. Ik heb zelfs nog tijd voor een pensionado-interview die overigens pas begin september online komt.
We luidden met de Handelsvereniging Middelstum de vakantie in op een prachtige plek en wel bij Theehuis Mendels met uitzicht op de Hippolytustoren. Daar waar gisteren nog de nationale driekleur uithing voor de puike prestaties van het plaatselijke fanfarekorps die het in Kerkrade presteerden om wereldkampioen te worden. Tja, Middelstum herbergt wat talent hoor, vlak dat niet uit.
In Bedum werd onlangs in De Caenerij en aansluitend in Grandcafé Koning onder gezellige omstandigheden nog een kaarttitel gevierd. Die avond eindigde onverwacht bij de doktersdienst in Groningen en daar keek ik mijn ogen uit. Wat een hectiek daar in een weekendnacht vol met meer en minder kolderieke situaties.
Zo ging het er bijvoorbeeld in Winschoten flink om weg. Een zo’n jonge gast uit die stad zat met zijn baas, vader en zusje te wachten op professionele hulp want hij had de kop kapot. Tijdens een personeelsfeestje was een collega gestruikeld en tegen hem aan gevallen en daardoor kwam hij onzacht in aanraking met een kermisattractie.
Niet veel later kwam een dorpsgenote met een kapotte kop binnen. Pa hobbelde er woedend achteraan. Dochterlief was uit de kroeg gekomen en bewust aangereden met een fatbike met daarop twee jongemannen waarbij de laatste ook nog een tik uitdeelde met een boksbeugel met een dikke lub op de wang tot gevolg. Maar één naam van de daders was bekend en achter de naam van die andere gast zou hij ook nog wel komen.
Bij binnenkomst verontschuldigde een jongedame in rok en bikinitopje zich voor de ongemakkelijke staat waarin ze verkeerde. Ongetwijfeld viel het laatste drankje net verkeerd en niet veel later kwam ik haar tegen in een blauw ziekenhuisschort die ook al bevuild leek met vlekken. Ach, je moet erbij geweest zijn om het kundig te kunnen beschrijven maar wat mij betreft kom ik daar niet al te vaak.
Wanneer dit verhaal online komt dan mag ik nog één weekje werken. Op zondag 2 augustus vertrekken we namelijk richting Zwitserland waar we vlak voor de Gotthardtunnel twee overnachtingen geboekt hebben. Daarna volgen er in Italië tien overnachtingen ergens in Toscane waarna we op de terugreis nog een overnachting in Zuid-Duitsland geboekt hebben. Hopelijk zien we zaterdag 15 augustus ergens laat in de avond in de verte de Middelstumer toren weer opdoemen maar bij ons weet je het maar nooit, verstrooid dat we zijn.
Volgende week is daar nog, naast de zomerverhalen uit de dorpen natuurlijk, een gastcolumn en de vrijdag wordt hopelijk gevuld met een nieuwe bijdrage van Erik Hulsegge die tegenwoordig vlakbij woont op Doord. Zijn bijdrage zou zelfs met de postduif afgeleverd kunnen worden. We gaan het zien of dit daadwerkelijk gebeurt. Mochten jullie als lezers nog weggaan binnenkort dan wens ik ook jullie, net als ons, heel veel vakantieplezier toe!