Naam: Wilco Stolwijk
Adres, Woonplaats: Keukenhof in Eext, toch wel het mooiste en gezelligste dorp in het noorden.
Leeftijd: 35 jaar jong
Burgerlijke staat: Alweer 7 jaar gelukkig getrouwd met Marieke.
Beroep: Adviseur veevoeding en mestwetgeving op melkveebedrijven. en daarnaast zit ik nog in een maatschap met mijn ouders, het gaat om een melkveebedrijf in mijn oude woonplaats Bedum.
Hobby’s: Voetbal en sinds we op onze huidige plek wonen ook het klussen.
Lievelingsgerecht: Niet echt een lievelingsgerecht, maar ik zou wel 3 keer per dag warm kunnen eten.
Mooiste film ooit gezien: Heb ik niet. Als ik dan toch iets van tv mag / moet kiezen, zou ik zeggen de serie Prison Break. Als ik tv kijk, is het hoofdzakelijk voetbal en een aanrader is ‘Onze club’ zondags op RTV Drenthe.
Mooiste sportmoment ooit: Het kampioenschap met SV Bedum. Ik woon sinds 2015 in Eext, maar ben tot 2020 bij SV Bedum blijven voetballen. In het kampioensjaar speelden we hoofdzakelijk met echte Bedummers en werden we na een extreem spannende ontknoping kampioen. Het shirt met nummer 6 hangt ingelijst in onze kroeg thuis.
Mooiste boek ooit gelezen: Geen geduld voor een goed boek.
Kijkt het liefst naar: Mooie vrouwen en mooie koeien.
Beste popsong aller tijden: Ultimate Kaos – Casanova
Mooiste/succesvolste versiertruc: Gebruik jij Andrelon? Want je hebt de perfecte krul!
Mooiste plekjes van het Hogeland: De boerderij in Bedum. Niet zozeer omdat de omgeving geweldig mooi is, maar op de boerderij tussen de koeien even werken met de handen en genieten van mooie koeien is heel ontspannend.
Favoriet vakantieland: Italië, maar ik ga met net zoveel plezier naar Ameland. Met de voetbalclub Eext zijn we daar kort geleden geweest. Deze week zijn we twee dagen met onze kids op het eiland en aan het eind van het jaar doe ik ook nog mee met de halve marathon op Ameland.
Mooiste stad: Groningen
Favoriete auto: Ik heb helemaal niks met auto’s, maar als ik dan toch mag kiezen en eens niet weet waar ik met het geld naar toe zou moeten, zou ik een jaartje in een Dodge Ram gaan rijden.
Waar heb je spijt van: Er zijn wel eens dingen gebeurd die ik liever niet had zien gebeuren. Maar zolang ik niks met bewuste opzet fout doe, kan ik overal niet heel erg lang spijt van hebben.
Wat zou je ooit nog willen doen: Auschwitz bezoeken.
Droomvrouw: Marieke, mijn eigen Chantal Janzen.
Waar mogen ze je ’s nachts voor wakker maken: Een verrassingsfeest met vrienden.
Hoogtepunt uit het leven: De geboorte van onze kids Muck, Noah en Noor.
Dieptepunt uit het leven: Het overlijden van onze zoon Noah, de tweelingbroer van Muck. Tijdens de 20 weken echo bleek dat Noah was overleden. Een bijzondere en spannende periode brak aan evenals de bevalling. Achteraf durven wij wel te zeggen dat we het goed een plekje hebben kunnen geven en de juiste keuzes hebben gemaakt. Het is heel bijzonder en toch ook wel erg mooi om te zien hoe onze zoon Muck hier mee omgaat op bepaalde momenten.
Volgende vluggertjesgast en waarom: Martin Schutter, nu zelf melkveehouder en vanaf de basisschool al een kameraad. We zijn samen afgestudeerd wat ervoor zorgde dat we er een jaar over deden in plaats van een half jaar.
Wat wil je verder nog kwijt: Kom op tijd uit je bed en maak van elke dag een vrolijke sociale dag en geniet van het leven!