Skip naar inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Gastcolumns

Robert Vriesema, een sport(ief) jaar!

464 -weergaven

De sneeuw dwarrelt voor de ramen, als ik mij achter mijn laptop heb gezet voor mijn jaarlijkse column voor deze website. Deze mooie witte wereld levert altijd schitterende plaatjes op. En zo naar buiten kijkend, begint het al wat te kriebelen. Het jaar 2026 is inmiddels alweer een dikke maand aan de gang. En wat voor een jaar staat ons te wachten op het gebied van sport. Met in 1 jaar de Olympische  Spelen en het WK voetbal als grote evenementen.

Als deze column uitkomt is het nog een paar dagen voor de ceremonie van de Olympische Spelen begint. Maar liefst 38 sporters zijn er namens Nederland actief in Italië. We hebben een bobsleeënde advocaat in zowel de twee- als in de viermansbob. En er zijn zelfs medaillekansen. Hoe uniek zou dat zijn. Ook op een sleetje zijn er kansen voor Kimberly Bos op haar skeleton. Een mooie ontwikkeling is dat Nederland in de breedte in steeds meer disciplines actief is. Het gezelschap heeft zelfs nog wat snowboarders en een kunstrijpaar.

De vraag is met hoeveel medailles we terug naar Nederland komen. Chef de Mission Carl Verheijen denkt dat 10 gouden medailles haalbaar is. Hopelijk zijn de mannelijke schaatsers opgewassen tegen de Amerikaanse gigant Jordan Stolz, die op 4 onderdelen de grootste kanshebber is voor goud.

Op de langere afstanden wordt het ook een lastig verhaal, maar misschien kan onze Groninger Marcel Bosker voor een stunt zorgen. Bij de vrouwen liggen de kaarten wel anders. Met Femke Kok en Jutta Leerdam op de korte afstanden en Antoinette de Jong, Joy Beune en Marijke Groenewoud op midden / lange afstanden, zijn er veel kansen op eremetaal.

Ook de shorttrackers zijn toonaangevend in hun sport. Dus ook daar verwacht ik wel wat medailles. Sowieso zijn de Spelen fantastisch om sporten te kijken die je anders nooit ziet. Voor de ultieme sportliefhebber is dit natuurlijk geweldig. Voor de niet-sportliefhebber is dit verschrikkelijk, maar die kunnen altijd nog een serie bingen op Netflix.

Als de Olympische Spelen afgelopen zijn, begint het normale sportjaar op gang te komen. Met alle grote wielerklassiekers en de 3 grote rondes. Het is voor het peloton te hopen dat Tadej Pogacar en Mathieu van der Poel ook eens een keertje een wedstrijdje overslaan. Deze veelvraten zijn een sieraad voor de sport, maar nemen wel vaak veel spanning weg uit de koers.

Ook de Formule 1 gaat weer van start. De vraag is hoe Max Verstappen zich manifesteert in zijn nieuwe bolide. Ook dit belooft weer veel goeds voor het komende seizoen. Ook zijn ze voor laatst op circuit Zandvoort dit jaar. Hopelijk kan Max zijn thuispubliek iets moois voorschotelen. Met ook nog een WK hockey en WK veldrijden (die al geweest is als deze column uitkomt) in eigen land valt er nog veel meer te genieten.

En dan hebben we het nog niet eens gehad over volkssport nummer 1. Voetbal dus. De Nederlandse Eredivisie is in volle gang. Het is al niet meer de vraag wie er dit jaar kampioen wordt, maar wanneer PSV zich kroont tot landskampioen. Op het moment dat ik dit schrijf, zijn PSV en Ajax uitgeschakeld in Europa. En hangt het lot van Feyenoord en GA Eagles aan een zijden draadje. Utrecht is al uitgeschakeld, maar zou deze 2 teams nog een dienst kunnen bewijzen door hun wedstrijd te winnen.

Als u dit leest, zijn de uitslagen al bekend. Mijn verwachting is dat alle clubs, op AZ na, dan zijn uitgeschakeld. Als alle competities ten einde zijn, en alle kampioenen zijn gekroond, is het tijd voor het iets te groot en zwaar toetje: Het WK-Voetbal in Mexico, Canada en de VS.

Maar liefst 48 landen doen mee aan dit Mega-WK. De kans is vrij groot dat we een maand lang gaan kijken naar de grote Trump-show. Er zijn nu al geluiden dat wij als Nederland dit WK maar moeten boycotten. Maar ik denk niet dat de KNVB zo sterk in z’n schoenen durft te staan.

Politiek gezien is dit dus beladen. Maar sportief gezien wel weer iets om naar uit te kijken. Met als Gronings tintje de broers Bacuna bij Curaçao en hopelijk Luciano Valente bij Oranje. De oranjegekte zal ook nu wel weer los barsten. Met veel spaaracties en andere oranjemeuk.

Maar hoeveel kans hebben de mannen van Koeman? In mijn optiek zal de kwartfinales het hoogst haalbare zijn. Grootmachten als Spanje, Frankrijk en regerend wereldkampioen Argentinië zullen een maatje te groot zijn. En vlak ook Engeland en Duitsland nooit uit. Nederland opent tegen het behoorlijk Nederlands getinte Japan. Met veel spelers uit de Nederlandse Eredivisie. Dit wordt gelijk een mooie test. Als ze die doorkomen, kan het nog wel een leuk WK worden.

Als de finale is geweest en President Trump de beker heeft uitgereikt, kunnen we weer 4 jaar wachten op het volgende WK in Marokko, Spanje en Portugal. Waarschijnlijk weer groter en bijzonderder als de vorige. Als het WK afgelopen is, zijn er nog de EK zwemmen en atletiek. Als ook nog het WK wielrennen en diverse andere sportevenementen.

Voor de echte sport-diehards wordt 2026 een onvergetelijk jaar met elke maand topsport op de buis. Voor de niet-sportliefhebber heb ik voor dit jaar maar 1 woord: STERKTE!

Post navigation

Previous: Maaike Overeem, Orthopedagogische Begeleiding Bij Maaike Winsum
Next: De 25 vluggertjes van Mark Hazekamp

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69