Ga naar de inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Babbelen met Bert

Annabelle Brian kijkt terug op prachtige F4-avonturen, en droomt van de F1…..

1897 weergaven

Annabelle, kun je jezelf in het kort even voorstellen?

Ik ben Annabelle Brian, 18 jaar en een fervent raceliefhebber. Mijn vader is inderdaad de eigenaar van Autoschade Brian in Winsum. Zelf ben ik in Leens geboren. Toen ik 5 was zijn we naar Winsum verhuisd. Sinds 3 jaar wonen we buiten het dorp en dat bevalt prima.

Het racen zit in je genen?

Er zit sowieso wel wat snelheidsbloed in de familie. Mijn vader vindt het karten wel leuk maar was vroeger toch vooral een fanatiek fietscrosser. Het was mijn broertje die al in de kart zat toen hij nog maar 3 of 4 jaar oud was. Ik was 9 en ook direct geïnteresseerd toen ik hem bezig zag. Hij is inmiddels met karten gestopt en speelt tegenwoordig divisievoetbal.

De eerste race-ervaringen deed je op in de kartwereld?

Ik was inderdaad negen jaar toen ik in Ulrum voor het eerst in een kart stapte en was direct verkocht. Gerichte trainingen waren er toen niet maar wel kreeg ik vanaf de zijkant regelmatig nuttige tips waardoor het karten steeds beter ging. Tijdens de georganiseerde clubwedstrijden werd ik kampioen in mijn leeftijdsklasse.

Vanaf dat moment ben ik steeds grotere wedstijden gaan rijden. Ik was altijd al sportief aangelegd. Ik deed aan ballet, hockey, pianospelen, dansen en toneel totdat het op een gegeven moment niet meer met het racen te combineren was. Alles heb ik toen opzij gezet voor het racen, die ene sport, dat ene doel!

Bleek daar direct al je grote talent?

Ik viel wel op inderdaad en deed op mijn tiende voor het eerst mee aan het NK in Eindhoven. Tijdens mijn eerste racejaar werd ik direct Vice-Champion in het rookieklassement. Mijn eerste wedstrijden reed ik in een 4- takt kart. Tijdens een wedstrijd in Assen, viel ik op en kreeg daarna een test aangeboden in de 2-takt. Het jaar daarop verruilde ik de 4-takt voor de snellere 2- takt kart en ging zowel binnen als buitenlandse wedstrijden rijden.

Daarna ging het snel; ik werd Nederlands kampioen bij de junioren. Het jaar erop Nederlands-Belgisch kampioen bij de senioren. En door die goede races kwalificeerde ik mij in 2022 voor de IAME World Finals in het Franse Le Mans, de stad die bekend staat om zijn 24 uur races. Het was natuurlijk fantastisch om in die stad tegen de beste karters uit de wereld te racen. Ik reed daar een P1 bij de vrouwen. Vorig jaar beleefde ik mijn laatste kartwedstrijden. Ik sloot het seizoen af, wederom in Le Mans, met de titel ‘Fastest lady of the world’.

Dit jaar was daar voor het eerst de F4?

Dat klopt, ik werd namelijk gevraagd door het team MP-motorsport of ik wat testritten voor ze wilde doen. Het hielp zeker mee dat ik vorig jaar eerste ben geworden tijdens de kartrace waaraan de beste vrouwen ter wereld meededen. Dat gaf mij de kans om mij te kwalificeren voor het Franse F4-kampioenschap. Na de nodige gesprekken en testritten werd ik toegelaten en daarmee kwam een droom uit.

Ik heb dit jaar tijdens 7 races in België en Frankrijk enorm veel geleerd. In mijn eerste wedstrijd werd ik 11e en 1e bij de vrouwen. De start kon niet beter dan dat. Elk wedstrijdweekend reed ik wel een keer podium maar helaas heb ik ook wel pech gekend. Mechanische pech maar ook aanrijdingen waar ik niks aan kon doen. Het deelnemersveld bestaat uit 30 racewagens en dan is het best wel druk op de baan. Tijdens de laatste race lag ik P2 bij de vrouwen waarna ik er volop afgereden werd. Ik kwam in de grindbak terecht en het was einde race. Uiteindelijk werd ik daarmee 3e in het vrouwenklassement.

Ik was een van de jongere deelnemers binnen de F4 waaraan coureurs meedoen die qua leeftijd tussen de 17 en 22 jaar oud zijn. In het begin was het natuurlijk best wel spannend om de overstap te maken want tijdens de race in het Belgische Spa-Francorchamps tikte ik qua snelheid zelfs de 240 km/h aan. Maar hoe meer je aan snelheid gewend raakt, hoe geweldiger het wordt!

En daar doen zowel mannen als vrouwen aan mee?

Ik ben mijn hele raceleventje al wel gewend om mee te doen aan wedstrijden waar zowel jongens als meiden meedoen. Van de 30 deelnemers aan de F4 was ik een van de 7 vrouwelijke coureurs.

Welk racedoel heb je uiteindelijk voor ogen?

Met Max Verstappen als grote voorbeeld zal het je niet verbazen dat ik ernaar streef om de eerste Nederlandse vrouwelijke coureur te worden die deelneemt in de Formule 1. Maar om dat te kunnen realiseren is veel geld en geluk nodig, daar ben ik mij heel goed van bewust hoor. Maar dromen mag toch?

Voor volgend seizoen hoop ik weer mee te kunnen doen in de Franse F4 en te testen bij de F1 Academy. Ik hoop mij in 2027 voor die klasse te kwalificeren en dan in het voorprogramma van de F1 te rijden.

Maar daar is heel veel geld voor nodig?

Alles staat of valt inderdaad met budget. Lukt het niet om voldoende budget bij elkaar te krijgen, dat is je racecarrière klaar. Dat legt een grote druk op de sport en daardoor gaat wellicht ook veel racetalent verloren. Naast het racen ben ik daarom ook veel tijd kwijt met het zoeken naar partners die met mij deze reis willen aangaan. Ik heb inmiddels een groot bereik op mijn sociale mediakanalen waarop ik mijn leven met fans deel en bedrijven kan promoten.

Voor het aankomende seizoen ben ik heel blij dat Sikkens, onderdeel van Akzo Nobel, mij wederom steunt en ik een aantal hele mooie nieuwe partners mag verwelkomen.

School is afgerond, je kunt je nu volledig focussen op het racen?

Graag had ik mijn HAVO-diploma gehaald en de eerste drie jaar was ik goed op weg maar door alle buitenlandse races en trainingen miste ik te veel lessen waardoor ik moest afstromen. Gelukkig heb ik op de VAVO wel mijn TL-diploma gehaald waardoor ik mij in 2026 volledig op het racen kan focussen. Dat geeft wel extra rust.

Als ik je vraag naar je sportieve racehoogte- en dieptepunten tot dusver, wat is dan het antwoord?

De behaalde titels behoren tot de hoogtepunten en zeker die van de Ladiescup vorig jaar in Le Mans. En de overstap naar de F4 en de daar opgedane ervaring mag je ook gerust een hoogtepunt noemen.

Bijna was het mij gelukt om twee keer achter elkaar zowel Nederlands als Belgisch kampioen karten in mijn klasse te worden (2022 en 2023). Een tweede plek in België verhinderde dit nipt en dat was toch wel een kleine teleurstelling want die dubbelslag zou uniek geweest zijn. Ik ben desondanks tevreden. De titels en overwinningen die ik reeds op mijn naam heb staan, dat is nog niet eerder een meisje gelukt.

Vorig jaar zou ik nog meedoen aan het WK in Valencia, ware het niet dat die regio toen geteisterd werd door heel veel neerslag met allerlei overstromingen en modderstromen tot gevolg. Het lukte ons als team daardoor niet om tijdig in Valencia te komen en daarbij zijn we door die slechte weersomstandigheden ook allerlei materialen kwijtgeraakt. Gelukkig bleven we zelf ongedeerd, dat was natuurlijk het belangrijkste.

Heb je nog leuke of bijzondere raceanekdotes?

Vooral in mijn beginjaren was het racen iets waar we met het hele gezin mee bezig waren. Mijn ouders, broertje en zus gingen altijd mee. Mijn vader was toendertijd ook mijn monteur. Mijn ouders en gezin zetten veel aan de kant om het racen voor mij mogelijk te maken en dat maakt dat ik ze niet graag teleur wil stellen. Nog steeds werken mijn ouders dag en nacht om mij te steunen. Als het even kan gaan ze mee. Naar Frankrijk ga ik vaak alleen met mijn moeder.

Nog tijd voor andere hobby’s?

Ik ben ook regelmatig aan het sim-racen en doe dagelijks aan kracht- en conditietraining afgewisseld met kickboksen. Sinds kort heb ik via mijn sponsor Century-Velodroom een racefiets tot mijn beschikking. Zodra het weer het toelaat probeer ik hierop dan een rondje gas te geven.

Waar staat de coureur Annabelle Brian over tien jaar?

Geld speelt hierin een grote rol en bepaalt uiteindelijk hoever ik kan komen in deze mooie sport. Hoe groter het budget, hoe meer je kunt trainen en hoe beter je wordt. Naast een stukje talent en doorzettingsvermogen uiteraard.  Sowieso hoop ik op een toekomst in de sport en mijn geld te kunnen verdienen in deze wereld. Ik ga voor het hoogst mogelijke doel en hoop de komende jaren nog heel veel meer race-ervaring op te kunnen doen.

Daarbij hoop ik een inspiratiebron te mogen zijn voor andere meiden en vrouwen die eveneens hun dromen willen najagen. Tot slot lijkt het mij geweldig om in een bioscoopfilm te spelen want acteren vind ik ook hartstikke leuk. Ik heb vroeger een tijdje op de toneelschool gezeten dus wie weet.

Wil je verder nog iets kwijt?

We hebben al veel besproken, toch? Ik vond het leuk om aan dit interview mee te werken. Mochten mensen mij via de socials willen volgen dan kan dat via LinkedIn en Instagram: https://www.linkedin.com/in/annabelle-brian-1197b3291/ en https://www.instagram.com/annabellebrian1/.

Bericht navigatie

Vorige: Henk Bakker, boer, melkcontroleur, grondwerker en monteur
Volgende: Annabelle Brian kijkt terug op prachtige F4-avonturen, en droomt van de F1…..

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69