Skip naar inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Gastcolumns

Dick Stoppels, Wie het weet mag het zeggen.

10 -weergaven

Tja. En dan is daar het kleine, voor het menselijk oog onzichtbare virus. Je ziet het niet maar het is er wel degelijk. Een lange rij van deskundige mensen die er echt verstand van hebben geven hun mening en de overheid maakt daarop zijn plannen. En een nog grotere groep van mensen die er een mening over hebben trekken de deskundigen weer in twijfel.

Dat mag. Dat recht hebben we hier gelukkig in Nederland. Maar of het er voor mij nu overzichtelijker op wordt? Nee. Ik kan alleen maar mijn mening baseren op wat ik er van zie en wat ik hoor van de mensen waarvan ik denk dat ze er verstand van hebben. Ik denk dat het nog wel eens heel lang kan gaan duren voordat alles weer normaal is. Wat het volgende dilemma weer met zich meebrengt. Wat is normaal?

Was het leven vóór maart normaal? Of is het leven wat we nu hebben normaal? We komen verplicht in een rustiger tempo. Ik ben de laatste weken ieder avond gewoon thuis. Vergaderingen zijn teruggebracht tot een videomeeting van hooguit een uurtje. De agenda afwerken, de actielijst updaten en proberen een beetje vooruit te kijken. Wat bijna niet lukt omdat geen mens weet wat de toekomst brengt. Komt van uitstel afstel? Gaan we alle plannen die we nu hebben na deze crisis gewoon doorzetten of doen we het in een aangepaste en afgeslankte versie? Wie het weet mag het zeggen.

“Soms is het niet erg iets moois te verliezen, beter verliezen dan dat je het nooit hebt gehad”. Aan deze zin uit het lied ‘Heilige Anthonius’ van Rowwen Hèze moet ik de laatste tijd steeds vaker denken. Doordat we nu allerlei dingen moeten missen beseffen we pas wat we allemaal hadden. Tuurlijk, dat videovergaderen is, zeker in deze tijd, een must en ook behoorlijk effectief. Maar of het nou gezelliger is?

Nee, ik mis het om samen om tafel te zitten en besluiten te nemen en na afloop nog even nakletsen. Ik mis mijn toneelavonden met mijn vrienden enorm. Ik mis de creatieve brainstormsessies. Maar ook de gesprekken over wat ons bezighoudt, wat ons inspireert, hoe we in het leven staan.

Iedereen beseft de risico’s van dit moment. Hier in het Noord-Groningense zijn we nog niet zo getroffen door het virus als in Brabant, Italië, Spanje en de VS. Als ik de beelden zie van gezonde sportieve vijftigers die, getroffen door het virus, moeten vechten voor hun leven of de verhalen lees van zorgmedewerkers in de ziekenhuizen…. Brrrr. De mensen in de zorg die hebben het zwaar, net als de mensen die zorg nodig hebben.

En ik zie, lees en hoor ook de keerzijde. Dat de verzorgingshuizen op slot gaan, dat in sommige gezinnen de spanning oploopt nu ze verplicht dagelijks bij elkaar ‘op de lip’ zitten. Dat mensen met wat voor problemen dan ook nog verder in de shit komen. De economische crisis en de humanitaire crisis wereldwijd. We moeten natuurlijk in de eerste plaats om onze eigen veiligheid denken. Maar als we ook iets voor een ander kunnen doen moeten we dat niet laten.

Maar het ‘normaal’ van na deze tijd. Hoe gaat het er uitzien? Geen concerten, evenementen, voetbalwedstrijden meer? Of – als ik het voor mezelf bekijk – geen Music & Memories, Sinterklaasintochten of theatervoorstellingen meer? Of gaan we in onze creativiteit ‘omdenken’ en al deze dingen in een andere vorm gieten?

Ik zie de meest prachtige dingen voorbijkomen, mooie ideeën die nu worden opgepakt omdat we er toch tijd voor hebben? Want wat is het toch prachtig dat vele artiesten nu ‘homeconcerts’ geven. Al die DJ’s die live streamend de huiskamer binnenkomen. Diverse pop-, pub-, en kennisquizen die nu online georganiseerd worden. Gezinnen gaan gezamenlijk knippen, plakken, kleuren, spellen doen, video’s opnemen, speelfilms maken en noem maar op.

Hoe gaan we dat doen na pak ‘m beet 1 september? Gaan we dan alle ‘schade’ inhalen en kunnen we ieder weekend uit wel duizend dingen kiezen om te gaan doen, om heen te gaan, om te beleven? Of bevalt het ons dat we alles in een iets lagere versnelling gaan doen?

Ik weet het niet, wie het weet mag het zeggen. Blijf thuis, blijf gezond, blijf creatief. Maar bovenal wees goed en doe goed.

Post navigation

Previous: De 25 vluggertjes van Maaike van Gasteren
Next: De 25 vluggertjes van Maaike van Gasteren

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69