Ga naar de inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Uit het leven gegrepen

Overdenkingen bij het vuur……

184 weergaven

‘Gezellig Beun hé?’ Ite, aandachtig turend in het brandend brandvat, knikte bevestigend. Zondag was het opruimen geblazen. De feest- en lichtweekeditie 2019 liep ten einde. Zeven jaar hadden we er op moeten wachten, menig uur voorpret en voorarbeid was er in gaan zitten. We gingen tijdens de lichtweek volledig op in onze rollen van televisiehelden van weleer en een week later was het al weer afgelopen.

Dank en complimenten voor de organisatie van dit prachtig verbindend evenement. Ergens weet ik niet eens wie er allemaal in de organisatie zaten maar gezien het feit dat we zolang hebben moeten wachten, geeft wel aan dat het lastiger dan ooit was om vrijwilligers te vinden. Maar wat was het programma gevarieerd. Van lasergamen in ons mooie Asingapark voor onze puberende jeugd tot een prachtig Abacustheater. Nog meer opgeleukt door de knutselende jeugd en de heerlijke deuntjes van het dweilorkest van de ‘Blauwbloezen’. Wat was er een volk op de been in Middelstum. Een week eerder beleefden we al een heerlijke kroegentocht langs prachtige locaties.

Middelstum, het pittoresk dorpje aan het Boterdiep. Het dorpje ook dat nog niet klaar is voor zoveel stand-up comedians op één dag, zo bleek tijdens de slotavond. Ik sprak na die tijd nog even kort met zo’n grappenmaker. Hij gaf aan het een heel leerzame avond te hebben gevonden. Tja, het is hard werken inderdaad wanneer de feedback uit de zaal ontbreekt. Maar je probeert wat als organisatie en deze avond paste helemaal in een ongekende variatie aan events dat zaterdag werd afgesloten met een schuurverkoop waaraan maar liefst 62 woningen deelnamen….

‘Bist blied met de dairde plek Roos?’ Martin schrikt op vanuit diepe overpeinzingen en nipt nog even instemmend  aan een lekker Amsteltje. De vuurvonken vliegen hem om de oren want Hansie stookt de kachel nog maar even flink op. Ik ben inmiddels mijn hele Oudejaarsvoorraad aan hout versneld kwijt, inclusief nieuw houten bankje dat welgeteld drie maanden voor ons huisje gestaan heeft. Dat laatste was niet helemaal de bedoeling maar soms gaan dingen zoals ze gaan.

Net zoals een vol glas bier dat tijdens de afsluitende slotmaaltijd in Vita Nova ongenadig in mijn op dat moment verre van in brand staand kruis belandde. Dat was even jodelen geblazen en leidde tot kortstondig ongemak maar zelfs dat mocht de pret niet drukken. Lekker uit eten met elkaar voor weinig geld is altijd goed. Want we hadden immers een derde plaats te pakken en ook het potgeld gespaard voor deze editie maar een jaar eerder grotendeels uitgegeven in de Brouwers bleek nog niet helemaal verteerd te zijn….

Derde dus, aldus de ondoorgrondelijke jury. Die in al hun wijsheid besloten had om Westerwijtwerd de eerste prijs te gunnen. Het is als met de top 2000. Het hoe en waarom Hotel California, Bohemian Rhapsody en Starway to heaven al jarenlang de top 3 bepalen is mij een volstrekt raadsel. Maar de jury beslist altijd en is daarin leidend. Zij zagen daar wat het thema Gontern nu werkelijk inhield. Grootse dromen naar wellicht ongrijpbare idealen, uitgebeeld met ladders die elke keer een trede hoger gingen. Of zoiets.

Maar wat waren er een mooie straten bij zeg. De JL-straat pakte de 2e plek waardoor bijvoorbeeld het Kerkpad, de Burcht-, Kerk-, Heere- en Schoolstraat buiten de boot vielen. Stuk voor stuk straten waar het gezellig was en de inwoners veel zorg besteed hadden aan allerlei creaties. Gelukkig bleek de Muppetshow vlak achter ons aan de Bosrand wel rijp voor een individuele prijs. Vlak voor de prachtig verlichte Mentheda en de brug bij Boerdam.

Toen ik vanmorgen langs twee brandhaarden liep, smeulde het vat nog licht na. Als laatste, tastbare herinnering aan een bijzondere week. Nog even en we duiken de wintermaanden in. Verlangen naar was het vertaalde thema. Naast reizen naar tropische landen, bleek dat verlangen ook te gelden naar de Elfstedentocht en de Noorderrondritten. Deze wintereditie wordt door Moeder Natuur vast weer een poging gewaagd om de wateren te bevriezen. Maar waarschijnlijker is, dat het wakgehalte groter zal zijn.

Met zijn zessen tuurden we op den duur naar het aanwakkerend vuur. In stilte smolt de Berkenlaan samen als een gietijzeren hekwerk, gesmeed door Boelema. Precies dat wat de organisatie ooit voor ogen moet hebben gehad in een grijs verleden. Gontern naar verbinding, dat is volgens mij wel aardig gelukt….

Bericht navigatie

Vorige: Erwin Swaagman, VARiété en gemeentelijke belastingen, weg ermee!
Volgende: Klussenbedrijf R. Brons Middelstum voor al uw schilder-, behang- en sauswerkzaamheden

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69