Ga naar de inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Uit het leven gegrepen

Het ontstaan van Berkenlaan 5

126 weergaven

Het was op een gure winteravond in januari 1999 toen mijn studievriend en afstudeerpartner Wim Blanken naar mij toekwam op het trainingsveld van de VV Middelstum. Heel kort kwam zijn vraag hier op neer: “Zullen we gezamenlijk een huis bouwen?” Of, beter gezegd, een gezamenlijk perceel grond kopen om een twee-onder-een-kapwoning op te plaatsen. Volgens mij heb ik hem niet eens raar aangekeken. ‘Doen we!’, zo floepte ik er uit. Met een vast Vast Banket contract op zak was ik mij al een tijdje aan het oriënteren op de huizenmarkt. Dat viel nog niet mee…..

Maar met mijn toekomstige buurman aan mijn zij moest het lukken. Zijn ouders hadden niet zo lang hiervoor een huis aan de Bosrand geplaatst en kenden de klappen van de zweep. Na ons op een voorlichtingsavond ingeschreven te hebben voor een kavel begon een interessant proces. Zeker nadat we enige weken later te horen kregen dat we de eigenaar van het perceel waren geworden. Wel onder voorbehoud dat we de financiering rond konden krijgen natuurlijk.

Een boeiend half jaar volgde waarin we op huizenjacht gingen. Want een perceel kopen is mooi, die moet dan vervolgens wel gevuld worden. De zoektocht bracht ons onder andere in Bedum, Delfzijl en Meedhuizen. In die laatste plaats was onlangs door bouwbedrijf Kooi uit Appingedam een ‘Duo-Villa’ geplaatst die we mochten bezichtigen. Buurman en ik waren verkocht. Dit moest het gaan worden! Niet veel later zette ik mijn handtekening onder een beleggingshypotheek van honderdduizenden guldens. Dat klinkt net zo indrukwekkend als dat het toen was. Als broekie van 27 woonde ik nog gewoon thuis bij mijn ouders. En dus kon er in de jaren ervoor flink gespaard worden. Gelukkig wel….

Na in het najaar nog even op eigen houtje een keuken uitgezocht te hebben, kon het grote wachten beginnen. Niet alleen de aarde was in het begin woest en ledig, hetzelfde gold voor de Berkenlaan. Maar in januari 2000 werden er 19 heipalen gebracht van 29 meter per stuk. Dat die kapitale palen de grond in geheid werden, heb ik niet eens meegekregen. Dat was in de week dat ik namens Vast Banket een cursus chocolateren mocht volgen in België. Wat ik niet wist, was dat mijn vader dagelijks langs het bouwperceel fietste om foto’s te nemen van de voortgang. Toen ik er ging wonen, kreeg ik van mij pa een mooi fotoalbum als blijvende herinnering.

Die foto’s snuisterde ik vorige week nog eens door. Bijzonder om terug te zien inderdaad hoe de ‘Duo-Villa’ zich stukje bij beetje verder ontwikkelde. Voor het bovengedeelte werd de straat zelfs helemaal geblokkeerd door zo’n mammoettruck met onderdelen waardoor de bovenverdieping binnen know-time geïnstalleerd werd. Ik begon mij langzaam maar zeker te realiseren waar al die duizenden guldens voor gebruikt werden. Het moment waarop ik afscheid mocht nemen van moeders vleugels kwam steeds dichterbij. Het grote avontuur lonkte.

In juli 2000 kreeg ik de sleutel. Daarna moest het huis natuurlijk nog ingericht worden. Bevriende spackspuiters, kraanmachinisten en stratenmakers waren de weken erna druk in de weer om de puntjes op de i te zetten. En op 18 augustus 2000 was het zover. Ik bracht mijn eerste nacht in mijn bloedeigen woning door. Eigenlijk was die woning toen nog grotendeels eigendom van de CVB-bank maar dit terzijde. Een rare gewaarwording inderdaad maar het voelde goed.

De week er op stond ik mijn eigen potje te koken. Dat ging volgens een vast stramien: 3 dagen in de week aardappels met groente en een stukje vlees en op dinsdag en donderdag, wanneer ik ’s avonds moest trainen, iets makkelijks zoals een kant-en-klaar maaltijd die ik zo in de magnetron kon schuiven. Zaterdag was Vita Nova tijd en zondagmiddag ging ik steevast met broer Jur richting ouderlijk huis waar moeders een gezonde middagmaaltijd bereidde.

Terugkijkend zijn dit boeiende jaren geweest. Momenteel ligt de Berkenlaan er vreedzaam bij in de Groene Long, vlakbij het Middelstumer bos. De infrastructuur is vervolmaakt dus ik neem geen kilo’s zand en modder meer mee wanneer ik het huis binnenstap. Inmiddels is het perceel ook zes vrouwen en drie honden rijker geworden. En nee, dit zat niet bij de koop in bedongen, daar moesten buurman en ik wel wat voor doen. ‘We gaan een huis bouwen!’ Achteraf misschien wel het beste voorstel wat buurman mij eind jaren negentig kon geven. Hoewel ik mij af en toe wel eens afvraag hoe het met die kleine 600 meter palen onder de grond gaat. Gelukkig hebben we de foto’s nog met daarop het bewijs dat ze scheurvrij de grond in zijn gegaan….

Bericht navigatie

Vorige: Bart Rogaar, pluk de toekomst vandaag!
Volgende: Het ontstaan van Berkenlaan 5

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69