Ga naar de inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Uit het leven gegrepen

Max(imaal) presteren

193 weergaven

Met een tevreden gezicht lig ik zondagmorgen op de bank naar de F1 te kijken. Dat de beentjes na drie dagen van voetbalinspanningen een beetje zuur aanvoelen neem ik op de koop toe. Eindelijk vallen alle puzzelstukjes weer eens op zijn plaats voor Max Verstappen en prompt rijdt hij soeverein naar de winst. De ontlading is niet zo groot als in Barcelona maar na zoveel pech in eerdere races doet dit de Nederlander toch wel weer goed. Wel heb ik in het achterhoofd dat wanneer Max in een Mercedes zou gaan rijden, in 2019 misschien, dat er dan van spanning in het racegebeuren geen sprake meer is. Omdat er volgens mij geen maat staat op dit geboren racemonster. Maar dat is koffiedik kijken natuurlijk. Misschien zijn de verhoudingen tegen die tijd wel weer heel anders.

Eindelijk weer eens een Nederlands succesje, zo lijk ik in mijn achterhoofd te denken. Maar dat slaat natuurlijk nergens op. Zondagmiddag staan de Nederlandse volleybalvrouwen in de finale van het EK en een week eerder laten drie Nederlandse wielrenners zien hoe snel ze wel niet kunnen fietsen. En Daphne kan natuurlijk keihard sprinten en misschien laat Epke binnenkort de turnwereld wel weer sidderen. En wat te denken van onze voetbalsters die Nederland deze zomer nog op de kop zetten en Europees goud veroverden.

Ik weet al wel waarom ik zo denk. Want in de mondiaal belangrijkste sport, ook toevallig de sport die ik beoefen en met meer dan gemiddelde belangstelling volg, tellen we absoluut niet meer mee. Tijdens de zomervakantie in Italië dacht ik nog even dat Ajax weer voor een stunt zou kunnen zorgen. Maar vlak voor tijd viel de gelijkmaker weer op een kinderlijk, haast Nederlandse wijze, waardoor Europees Champions League-succes weer ver weg leek. Een paar week later werd zelfs de Europaleague op kinderlijk eenvoudige wijze gemist. Dat was ongeveer van hetzelfde ongemotiveerde PSV-niveau tegen een stel onbekende Kroaten.

Feyenoord en Vitesse krijgen op het allerhoogste Europese niveau keer op keer lessen in effectiviteit. Vaak bolt het netje achter onze eigen doelman al binnen 10 minuten ten teken dat we weer achter de feiten aanhobbelen. En echt veel fiducie heb ik niet als ik de kansen van onze Oranje leeuwen moet inschatten tegen de Russen in witte vorm en enige hoogblonde Zweedse baltovenaars. Toch ook geen grootmachten op het internationale podium maar deze Scandinaviërs zullen ongetwijfeld als runner up hun geluk gaan beproeven in de play-offs.

De kans dat wij het WK in Rusland halen lijkt oorverdovend klein. En als ik onze ‘mannekes’ vergelijk met bijvoorbeeld die Franse beren en beulen dan hebben wij ook niets te zoeken in het land van Poetin. Ergens hebben we de afgelopen jaren de slag gemist. Dat we financieel niet mee kunnen komen met de grote voetballanden, ala. Maar ook op technisch en fysiek gebied liggen we mijlenver achter. En dat doet ons, bakermatters van het wereldberoemde totaalvoetbal, pijn.

Want wat hebben Cruyff, Van Basten, Gullit, Bergkamp en al die andere iconen de voetbalwereld in hun beste jaren toch verrijkt. Ergens ver weg in de vorige eeuw inderdaad toen we nog een Champions League konden winnen en zelfs Europees voetbalkampioen werden. Zouden we ooit nog weer eens zo’n wisseling van de wacht kunnen verwachten? Zouden we ooit nog eens plaats mogen nemen in zo’n reusachtig opgaande golfbeweging die bijvoorbeeld de Duitsers, Belgen en Fransen weet te verpletteren. Het lijkt zo ver weg…..

En dus geniet ik maar des te meer van Max die zijn concurrenten op meer dan tien seconden wegrijdt. En geniet ik nog maar even van die wereldgoal van onze eigen Marten Hovenga waardoor we een zekere nederlaag tegen het Helpman 6 van Pe & Rinus toch nog wisten om te buigen naar een 3-3 gelijkspel. Het tweede zwaarbevochten punt in onze eerste twee competitiewedstrijden na de eerdere 2-2 tegen Noordwolde. Mijn gelukzalige voetbalmomenten behaal ik inderdaad in de krochten van het amateurvoetbal. Daar waar de tegenstanders nog enigszins van ons eigen niveau zijn en het dus alle kanten op kan gaan, zelfs de goede.

Maar misschien ben ik wel te doemdenkerig en weten enige amateurvoetballers uit Luxemburgers de Zweden te haken waarna we ze zelf volgende week dinsdag in een wervelende voetbalshow van de mat vegen om vervolgens de Italianen nog even te naaien in de play-offs. Dan schrijf ik ongetwijfeld een euforisch verhaal over de ongekende veerkracht van onze oranje matadoren. U merkt het, ik schrijf mij en misschien wel ons de nodige moed in…..

Bericht navigatie

Vorige: De 25 vluggertjes van Mathilde Bos – de Boer
Volgende: Max(imaal) presteren

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69