Ga naar de inhoud

Bert Koster

Middelstum

Bij de Molen
Bij de Molen
Bij restaurant & grand café Bij de Molen bent u er even helemaal uit. Wij leggen u in de watten met een hartelijke ontvangst en met de heerlijkste gerechten en bijpassende dranken. Aan de voet van de korenmolen De Olle Widde is de sfeer immer ongedwongen. In ons huiskamerrestaurant met grand café geniet u van de warme sfeer en ambiance, daarnaast is het heerlijk vertoeven tijdens de mooie zomerse dagen op ons ruime terras en biedt onze sfeervolle feestzaal een uitstekende plek voor al uw feesten en partijen.
CONTACTGEGEVENS
Bij de Molen

Eestumerweg 39

050-3022758

info@restaurantbijdemolen.nl

https://www.restaurantbijdemolen.nl

Knis Beheer
Knis Beheer
Knis beheer - Klussen & wonen is onstaan uit de aanschaf, verhuur en onderhoud van onze eigen woningen.
Knis Beheer

06 1292 7008

eisse@knisbeheer.nl

http://www.knisklus.nl

KOOZAA
KOOZAA
KOOZAA
In 2006 zijn wij in Nederland begonnen om deze duizenden jaren oude plant in Nederland opnieuw tot leven te wekken. Koolzaad is een eigenzinnig plant met ongekende mogelijkheden. We hebben voor de verbouwing en de teelt van de koolzaadplant een echte passie ontwikkeld en koesteren de koolzaadteelt. Dankzij de juiste teelt en persing, levert onze koolzaad een rijke voedende olie. Hiervan maakt de coöperatie Colzaco een unieke huid -en verzorgingslijn: KOOZAA.
Contactgegevens
Colzaco

Raalterweg 12, 7433 RA Schalkhaar

06 22 370 872

info@colzaco.nl

http://www.koozaa.nl/

Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Huitsing & Poort
Bij belangrijke gebeurtenissen zoals trouwen, samenwonen, een onderneming starten of een huis kopen is het verstandig om afspraken goed en duidelijk op papier te laten zetten. Hierbij is een notaris een onafhankelijk adviseur. Notaris mr. Huitsing – gevestigd in Middelstum(Groningen) - is deskundig, onpartijdig en kenner van het recht en geeft u graag notarisadvies.
Contactgegevens
Huitsing & Poort

Heerestraat 32 9991 BG Middelstum

0595-552866

info@notarishuitsing.nl

https://www.notarishuitsing.nl/

Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Hotel 't Gemeentehuis
Vroeger bestuurden burgemeesters en wethouders het dorpje Bedum vanuit dit gemeentehuis; nu is het pand omgetoverd tot een modern hotel in een historisch jasje. Op steenworp afstand vindt u de stad Groningen met haar cultuur, winkels en gezellige uitgaanscentrum. De hotelkamers zijn voorzien van een ruime en compleet ingerichte badkamer, televisie en een zitje. In het restaurant kunt u terecht voor een snelle snack of een uitgebreid diner. De bruine kroeg kunt u genieten van een drankje.
Contactgegevens
Hotel 't Gemeentehuis

Grotestraat 2 9781 HC Bedum

+31503012213

info@hotelbedum.nl

http://www.hotelbedum.nl/

De Kleine Munt
De Kleine Munt
Steakhouse De Kleine Munt
Termunten is een sfeervol toeristendorpje in Noord-Oost Groningen, vlak aan zee. Een idyllisch plaatsje waar jaarlijks duizenden toeristen graag even een bezoekje aan brengen. Zo’n plaats verdient natuurlijk een sfeervolle eetgelegenheid. Steakhouse “De Kleine Munt”, met een originele Wild West uitstraling, voldoet volledig aan dit sfeerverhogend effect.
Contactgegevens
Steakhouse De Kleine Munt

Kennickweg 9a 9947 PA Termunten

0596-567018

info@steakhousedekleinemunt.nl

http://www.steakhousedekleinemunt.nl

Primair menu
  • Home
  • Actueel
  • Adverteerders
  • Columns
  • Interviews
  • Diensten
  • Club van 60
  • Privacy statement
  • Contact
  • Over uw redacteur
  • Gastcolumns

Michelle Bodde, Alsof je al niet genoeg aan je hoofd hebt….

247 weergaven

Er werd mij gevraagd om een gastcolumn te schrijven. Na er even over nagedacht te hebben vond ik het wel de moeite waard om over de kinderopvangtoeslag een stukje te schrijven.In Nederland is het namelijk zo geregeld dat je als beide werkende ouders recht hebt op een kinderopvangtoeslag van de belastingdienst zodat de mogelijkheid bestaat om beide te blijven werken als je kinderen krijgt.

Goed geregeld zou je denken… Totdat 1 van beide ouders ziek wordt en niet meer in staat is om te werken en door die ziekte dus ook niet meer in staat is om voor zijn of haar kind te zorgen. Als je in Nederland een arbeidsongeschiktheidsuitkering krijgt en de andere ouder werkt wel, dan heb je geen recht meer op kinderopvangtoeslag. Je hebt namelijk alleen recht op kinderopvangtoeslag als beide ouders inkomen krijgen door arbeid.

Als je man ongeneeslijk ziek is dan heb je van alles aan je hoofd. Veel zorgen en ziekenhuisbezoeken in Amsterdam. Als je dan te horen krijgt dat je geen recht meer hebt op kinderopvangtoeslag dan schrik je op zo’n moment wel. Je weet niet waar je aan moet kloppen voor een vergoeding. Je wordt van het kastje naar de muur gestuurd. Bij de gemeente zeggen ze gewoon dat er geen vergoeding bestaat.

Uiteindelijk ten einde raad bij het consultatiebureau aan geklopt. Vervolgens is er contact opgenomen door een sociaal raadsvrouw van de gemeente. Zij heeft ons geholpen door een kindermediar in te schakelen. Deze instantie kan je helpen om een vergoeding aan te vragen bij de gemeente maar daar vragen ze maar liefst twee sociaal medische indicaties van twee BIG (Beroepen Individuele Gezondheidszorg) geregistreerde artsen. Alsof we zouden sjoemelen. Als je man kanker heeft, is hij gewoon niet meer in staat om voor zijn kind te zorgen anders was hij wel blijven werken… Maar dat snappen ze in Nederland geloof ik niet helemaal.

Uiteindelijk ben je maanden verder voordat je eindelijk toestemming krijgt voor een vergoeding aangereikt door de gemeente, maar uiteindelijk moeten wij dus 10 maanden de volle pond kinderopvang betalen. En dan luidt de slogan: “Belastingdienst; leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker.” Nou, deze vlieger gaat hier niet op….

Als iemand ons er direct op geattendeerd had dat wij geen recht meer zouden hebben op kinderopvangtoeslag van de belastingdienst dan hadden we direct de noodbel geluid maar zowel van de accountant die onze belastingaangiftes verzorgt, als van de crèche waar ons kind heen gaat hebben we niets gehoord. Niemand heeft iets tegen ons gezegd… En wij hadden op dat moment wel even iets anders aan ons hoofd…

(Michelle Bodde ken ik nog uit de tijd dat ik vaak in Fame te Beem te vinden was waar ze toen onder andere achter de bar stond. En natuurlijk ken ik haar als nicht van de tegenwoordig ook in Bedum wonende Jeroen Boomsma. Michelle is doktersassistente en getrouwd met Gerrie Bodde. Ze woont in Bedum.)

Bericht navigatie

Vorige: Onze helden, onze knokkers, ons doel, onze acties – Team Sunrise
Volgende: Michelle Bodde, Alsof je al niet genoeg aan je hoofd hebt….

Introductieverhalen van site adverteerders

Zoeken in de site

Bert Koster Internetcolumnist en Tekstschrijver | info@bert-koster.nl / bertkoster1@gmail.com | www.bert-koster.nl | 06-51715098 | KvK nummer: 57250278 | BTW nummer: NL001445322B69